Sesja narzeczeńska raczej rzadko jest standardowym elementem pakietu, który fotograf ślubny oferuje swoim potencjalnym klientom. Często zatem zdarza się, że przyszli Państwo młodzi nie zwracają na kwestię sesji narzeczeńskiej większej uwagi, podczas gdy jest to świetne rozwiązanie. Z artykułu dowiesz się jakie korzyści para młoda może odnieść z sesji narzeczeńskiej i jak się do niej przygotować.

Sesja narzeczeńska – korzyści

Jedną z podstawowych korzyści, jakie przynosi sesja narzeczeńska jest możliwość bliższego zapoznania się z wybranym przez pare fotografem ślubnym. Zwłaszcza bardziej nieśmiałe osoby docenią możliwość zaznajomienia się z osobą, także ze sposobem pracy fotografa ślubnego. Sesja narzeczeńska trwa zwykle ok dwóch godzin i w tym czasie znajdzie się moment na kilka minut swobodnej rozmowy i przełamanie lodów. Minimalizuje to nerwowość związaną z pojawianiem się na uroczystości fotografa. Także późniejsza sesja ślubna z pewnością okaże się przyjemniejszym przeżyciem.

Dodatkowo, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać do przyozdobienia zaproszeń ślubnych, tablicy pamiątkowej, czy nawet sali weselnej. Niektóre pary młode decyduje się nawet na przygotowanie dla każdego z gości płytki CD, na której znajdują się podziękowania za przybycie oraz kilka zdjęć z sesji. Istnieje również możliwość przygotowania albumu ze zdjęciami, który można wręczyć rodzicom podczas wesela.

Prezentacja zdjęć z sesji narzeczeńskiej podczas wesela

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, możliwym dzięki wcześniejszemu przeprowadzeniu sesji narzeczeńskiej jest przygotowanie prezentacji zdjęć z sesji, która zostania odtworzona podczas przyjęcia weselnego za pomocą projektora. Taki pokaz slajdów okraszony dobrą muzyką nie musi wcale zawierać zdjęć tylko i wyłącznie z sesji narzeczeńskiej. Fotografie te mogą zostać np. Wplecione w historie wykonaną ze zdjęć przedstawiających nowożeńców od wczesnych lat dziecięcych.

Przykładowe sesje ślubne oraz plenery ślubne znajdziesz tutaj.

© 2014 – 2015, marcinsyska. Wszystkie prawa zastrzeżone.