Gdy brakuje nam pomysłu na sylwestrową kreacje, warto przejrzeć zawartość szafy. Tam z pewnością znajdziemy coś, co można przerobić na suknię balową. Wyjściem alternatywnym jest zawsze „mała czarna”, którą zawsze można jakoś przyozdobić, by wyglądała jak efektowna, sylwestrowa kreacja. Tu naprawdę odrobina pomysłu, może uratować sytuacje. Jednak nie tylko dyżurna „ mała czarna” może się sprawdzić. Z każdej prawie sukienki można stworzyć balową kreacje. Omijając jednak typowe sukienki letnie, nie przesadzajmy.
Kreacje sylwestrowe maja błyszczeć, sprawiać, by kobieta była królową nocy. Jeżeli dysponujemy sukienką dość prostą, w jednym kolorze, może być ona wspaniałą bazą stylizacji. Czasem wystarczy po prostu bardziej ekstrawagancki pasek i torebka. Jednak przy odrobinie kreatywności, możemy pokusić się o kreacje bardziej wyszukaną. Czasem możemy po prostu kupić specjalne ozdoby, które naszywa się na suknie. Nie jest również specjalnie trudne stworzenie takich ozdób samodzielnie. Sprawdzą się wszelkie kwiaty z połyskliwych materiałów, brokat, cekiny, koraliki. Najmodniejsze sukienki sylwestrowe to takie, które są niepowtarzalne, więc pole do popisu mamy naprawdę imponujące.

Gdy mamy takie zdolności, możemy pokusić się o drobne poprawki krawieckie, np. doszywając pasma materiału czy odrobinę zmieniając fason sukienki. Suknie 2013 nadal mają być odważne, chociaż przy okazji również klasyczne, dlatego takie tworzenie kreacji na bazie prostej sukienki, jest jak najbardziej warte wzięcia pod uwagę. W tym wszystkim jednak warto uważać, by nie przedobrzyć. Dobra kreacja to taka, do której zawsze można byłoby jeszcze coś dodać a nie taka, z której można już tylko ujmować, by wyglądała lepiej. Przesyt po prostu jest nie wskazany.

© 2012 – 2014, vezyr. Wszystkie prawa zastrzeżone.