Niestety, samochody mają to do siebie, że się psują i to w najmniej odpowiednich dla nas momentach. Koszt naprawy w dużej mierze zależy od cen części zamiennych a te z kolei zależą od tego, do jakiego auta są to części, czy są to części oryginalne czy tańsze zamienniki czy też części używane.

Najlepsze części do aut są oczywiście nowe, oryginalne. Nie ukrywajmy jednak, są to części najdroższe, przy aucie powyżej dziesięcioletnim taka inwestycja się nie opłaca, lepiej jest wtedy sięgnąć jednak po znacznie tańszy zamiennik lub część używaną. Auta powyżej dziesięciu lat niektórych marek to wciąż pełnosprawne, w pełni funkcjonalne auta, którym po prostu czasem przytrafia się usterka. Często dziesięcioletnie auto dobrej marki jest lepsze niż trzyletnie auto marki, która jest znana ze swej zawodności. Dlatego nawet zamienne części używane warto wybierać takie, które mają dość długą gwarancje, które zostały po prostu pozyskane z stosunkowo nowych aut, które zostały zezłomowane po wypadku.

Używane części do samochodów nie raz mogą nas zaskoczyć, czasem okazuje się, że będzie taka część pracować dłużej, bezawaryjnie niż część nowa. Dziś już reguły na to nie ma, czasem części oryginalnie używane w autach są gorszej jakości niż wyprodukowane przez inną firmę, znacznie tańsze zamienniki. Dziś płaci się w dużej mierze po prostu za markę a nie za jakość produktu, to samo dotyczy części zamiennych. Najlepiej, gdy mamy zaprzyjaźnionego mechanika, któremu możemy zaufać i który nam doradzi, czy warto kupować części oryginalne czy raczej możemy kupić tańsze zamienniki, czy bezpiecznie możemy postawić na naprawdę częściami używanymi. W ten sposób na naprawie wielokrotnie można oszczędzić naprawdę duże kwoty. Inna sprawa, gdy naprawiamy w autoryzowanym salonie, a auto jest już po okresie gwarancji.

© 2019 – 2020, proad1. Wszystkie prawa zastrzeżone.