Mówiąc o cechach, które charakteryzują wartościowe konto oszczędnościowe i osobiste zazwyczaj wymieniamy: atrakcyjne oprocentowanie, zwolnienie z dodatkowych opłat, dostępność do zgromadzonych na nim środków przez całą dobę i ułatwienie dostępu do dodatkowych usług bankowych, które mogą nam się przydać w przyszłości. Banki, które analizują z dużą starannością potrzeby swoich kolejnych klientów zwracają jednak uwagę i na to, że konto osobiste powinno również uwzględniać wiek swojego użytkownika. Rzeczywiście, nie sposób nie zgodzić się z tym, że potrzeby nastolatków i osób starszych różnią się między sobą, za naprawdę wartościowe można uznać zatem przede wszystkim takie rozwiązanie, które je uwzględnia.

Co ważne, pracownicy banków już od dawna nie ograniczają się jedynie do zbierania opinii swoich klientów dotyczących polecanych im rozwiązań. Pracownicy kolejnych z nich dokładają również starań, aby stworzyć konta oszczędnościowe i osobiste, które będą im odpowiadały. Oferta każdego banku obejmuje zatem już nie tylko uniwersalne konta osobiste, z których może korzystać każdy klient, bez względu na swój wiek, ale również konta bankowe dostosowane do potrzeb pewnych grup odbiorców.

Konta dla nastolatków nie są być może oprocentowane tak atrakcyjnie, jak te, z których korzystają ich rodzice, odznaczają się jednak niewielkimi kosztami ich prowadzenia, intuicyjną obsługą, a niejednokrotnie również możliwością dokonywania części transakcji za pośrednictwem Internetu. Nie posiadają również możliwości skorzystania z kredytu w koncie, uczą jednak młodych ludzi wydawania przede wszystkim tych środków, które są dla nich dostępne w danej chwili.

Na nieco innych zasadach opierają się konta przygotowane z myślą o osobach starszych. Te niekiedy nie pozwalają na korzystanie z własnych pieniędzy za pośrednictwem wirtualnej sieci (nie wszyscy użytkownicy maja potrzebę odwoływania się do możliwości Internetu), pozwalają jednak na skorzystanie z debetu i szybki dostęp do innych usług oferowanych przez bank, w tym zwłaszcza do kredytów gotówkowych, które często pomagają emerytom i rencistom w pokrywaniu nieprzewidzianych wydatków. Konta oszczędnościowe i osobiste tego rodzaju mogą wydawać się dość przestarzałe, wiele osób jest jednak zadowolonych z ich istnienia, prostej obsługi i przejrzystości, której niejednokrotnie brakuje bardziej nowoczesnym rozwiązaniom.

© 2012, abtarasew. Wszystkie prawa zastrzeżone.