Ogromna ilość samochodów, sprawia, że niestety coraz łatwiej o wypadki, z powodów bezpieczeństwa oraz procedur wprowadzanych przez zakłady ubezpieczeniowe, często kończą się one całkowita kasacją samochodu. Większość tych samochodów trafia na auto złom, gdzie ewentualnie są z nich wyjmowane nadające się jeszcze do użytku części do aut, a reszta niszczeje lub jest prasowana i poddana recyklingowi. Na rynku międzynarodowym złom jest bardzo cenionym towarem, służącym do wytopu stali. Nie chodzi tu tylko o bardziej ekologiczne spojrzenie na otaczający nasz świat i ochronę złóż naturalnych a bardziej chodzi tu o opłacalność, zdecydowanie taniej jest metale ponownie przetopić i wykorzystać niż pozyskiwać nowe ze złóż.
Złom jest więc towarem, który nie zalega niepotrzebnie na składowiskach. Nasz rozbity doszczętnie samochód z czasem zostanie więc przetopiony na coś innego, równie ważnego, zasili więc bogactwo surowców odnawialnych. Rozbite auto to również cenne źródło części zamiennych, które później można spotkać na popularnych wśród mechaników szrotach, czyli miejscach, gdzie sprzedawane są używane lecz nadal w pełni funkcjonalne części samochodowe i ich elementy. Samochodowy szrot sprawdź tu to popularne miejsce szczególnie wśród osób, które pasjonują się starszymi modelami samochodów czy motocykli.

Często nowych części po prostu nie ma, gdy motor czy samochód od lat nie jest już produkowany. Zanim odwiedzimy auto złom, warto wymontować takie części z samochodu i sprzedać je osobno, będzie to zdecydowanie korzystniejsze dla nas. Może się wydawać że rozbite auto to dla kierowcy nie lada problem, jednak obecnie na rynku jest coraz więcej wyspecjalizowanych firm wykonujących złomowanie pojazdów. Profesjonalna stacja demontażu pojazdów zagwarantuje nam kompleksową obsługę w tym zakresie, oraz załatwi za Nas wiele kwestii formalnych związanych z dokumentami oraz uzyskaniem odszkodowania, warto wiec postawić na profesjonalizm i specjalizacje firm typu auto złom.

© 2011 – 2014, proveve. Wszystkie prawa zastrzeżone.