Wtórny rynek mieszkań w Polsce jest bardzo duży. W sieci istnieje co najmniej pięć prężnie działających serwisów ogłoszeniowych, w których aż roi się od ofert sprzedaży mieszkań o przeróżnym standardzie. Po kilkunastu minutach przeglądania można dojść do wniosku, że niektóre oferty wydaję się z miejsca bardziej atrakcyjne i to wcale nie ze względu na stawkę za metr kwadratowy. Otóż kluczem do przyciągnięcia uwagi oglądającego jest umieszczenie dobrych zdjęć mieszkania, a z tego artykułu dowiesz się jak takie zdjęcia zrobić.

Poprawne zdjęcia wnętrz to podstawa

Estetyczne i poprawne technicznie zdjęcia wnętrz od razu przyciągną uwagę widza do konkretnej oferty. W internecie to właśnie obrazy najmocniej oddziaływają na oglądającego, budując w jego świadomości pozytywny obraz produktu. Oczywiście profesjonalna fotografia wnętrz to za mało, żeby od razu sprzedać mieszkania, ale z pewnością pomogą w zachęceniu potencjalnego nabywcy do umówienia się na spotkania i obejrzenie mieszkania.

Jak robić dobre zdjęcia wnętrz?

Aby zrobić zdjęcia wnętrz, które ładnie zaprezentują mieszkanie na sprzedaż, nie trzeba być profesjonalnym fotografem, ani nawet posiadać sprzętu z najwyższej półki. Oczywiście, profesjonalna fotografia wnętrz, choć byłaby dodatkowym wydatkiem, na pewno nie zaszkodziłaby przy próbie sprzedaży mieszkania. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wirtualny spacer po mieszkaniu (szczegóły tutaj).

Można jednak zrobić dobre zdjęcia samemu. Ważne jest, aby zdjęcia zrobić za dnia, ewentualnie dodając kilka zdjęć nocnych, jeżeli oświetlenie mieszkania jest ciekawe. Ważne, aby podczas fotografowania lekko przykucnąć i fotografować z takiej perspektywy, aby pionowe linie widoczne w kadrze, np. framugi, bądź krawędzie ścian były idealnie proste. To bardzo ważne, ponieważ krzywe linie wyglądają nienaturalnie. Ważne także by unikać kadrów, w których okna, które są zwykle na zdjęciach bardzo jasne, zajmowały duży obszar w kadrze.

© 2014 – 2015, marcinsyska. Wszystkie prawa zastrzeżone.