Jeszcze przed urodzeniem się dziecka, warto wcześniej zorganizować dla niego wyprawkę. Takie zachowanie ma same plusy. W początkowej fazie ciąży, przyszła mama może swobodnie chodzić między sklepowymi półkami, a na dodatek, w taki sposób dzielimy, niebagatelne przecież, wydatki w czasie. Powinniśmy pamiętać o: łóżeczku, wózku, nosidełku, kosmetykach i ubraniach. A co z pieluchami? Mamy dwa wyjścia z takiej sytuacji.
Możemy wybrać artykuły jednokrotnego użytku albo pieluchy wielorazowe, które wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów. Ten wybór będzie najbardziej odpowiedni dla naszego bobasa. Pieluchy wielorazowe są zdrowe, ponieważ nie zawierają substancji chemicznych, które mogłyby wywołać alergię. Ponadto są przewiewne, dlatego nie powodują zaczerwienienia skóry brzdąca, a ciało w tych sferach może śmiało oddychać. To jednak nie wszystkie właściwości takich ekopieluch. Są miłe w dotyku, nie szeleszczą, przed użyciem nie wydzielają niemiłego zapachu, tak jak pampersy wyjęte prosto z opakowania. Bezdyskusyjnym atutem jest ich pomoc w nauczeniu dziecka właściwych reakcji na skutek załatwienia potrzeby fizjologicznej.
W pampersach maluszek nierzadko nie czuje wilgoci, a tym samym możemy mieć później kłopot z zamknięciem okresu pieluszkowania. Wytwórcy zadbali także o stylistykę ekopieluszek. W sklepach można nabyć takie towary w wielu barwach i motywach. Dostępne są pieluchy w groszki, krowie łatki, zebrze paski czy lamparcie cętki. Wszystko w zależności od zapotrzebowań klienta i grubości jego portfela. Skoro o pieniądzach mowa, to warto zaznaczyć, że w ostatecznym rozrachunku, pieluchy wielorazowe są tańsze niż jednorazowe. Istotnie, pierwszy zakup wiąże się z wydaniem większej gotówki, ale w czasie całego okresu pieluszkowania, daje to większe oszczędności. Co więcej mogą z nich potem korzystać kolejne pokolenia dzieci. To się zwyczajnie opłaca.

© 2012, lucinda044. Wszystkie prawa zastrzeżone.