W sieci promuje się wiele zakładów fotograficznych oraz fotografów freelancerów, świadczących swoje usługi na ślubach, imprezach okolicznościowych, indywidualnych sesjach. Autorzy zdjęć prowadzą blogi i tworzą fotogalerie, w których mamy możliwość podziwiania efektów ich pracy. Pod hasłami fotografia ślubna Poznań, fotograf ślubny Warszawa, fotograf na wesele Gdańsk chowa się cały ocean ogłoszeń zawierających dokładne propozycje fotografików i konkretyzujących obszar ich aktywności.
Dawniej fotograf uczestniczył tylko w ceremonii kościelnej. Zdjęcia na weselu robili najczęściej sami przyjaciele małżonków. Mimo że wiele z tych fotografii posiadało swój wyjątkowy klimat, to nie uwieczniało często najważniejszych momentów samego wesela – oczepin, rzucania welonem, krojenia tortu. Obecnie wynajmując fotografa na ślub, mamy pewność, że będzie on nam towarzyszył przez cały dzień, a nawet i noc. Uwieczni nie tylko przygotowania narzeczonych w mieszkaniach, ale także ich podróż do kościoła, zawiązywanie sakramentu małżeńskiego, dotarcie na salę weselną i samą zwariowaną zabawę. Poza tym zorganizuje sesję w plenerze, której owoce będą stanowiły dla świeżo upieczonego małżeństwa pamiątkę do końca życia.
Przy wyborze fotografa warto więc pamiętać o tym, by była to osoba otwarta, pomysłowa, umiejąca uchwycić w kadrach te romantyczne i te wesołe chwile. Najprościej jest to ocenić, przeglądając portfolio konkretnej osoby. Fotografie mówią same za siebie. Obrazują swobodę pozujących osób, ich wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Ważne są także miejsca, w których powstają sesje. Czasami Młode Pary mają już pewien pomysł na to, jak chcą być sfotografowane. Nie wszystkie jednak potrafią znaleźć odpowiednią lokalizację. W takiej sytuacji to fotograf powinien być na tyle kreatywny, zorientowany, by zasugerować naprawdę ciekawą scenerię. Poprzez fotografie można przecież opowiadać niesamowite historie – rodzinne, zakochanych, przyjaźni.

© 2012, lucinda044. Wszystkie prawa zastrzeżone.