Coraz więcej osób szuka aut nie nowych, tylko używanych. Samochody nowe, prosto z salonu w ciągu pierwszego roku tracą bardzo dużo na wartości, nawet o kilkanaście procent. W dobie kryzysu nikt nie lubi tracić, szczególnie, że auto dwuletnie jest praktycznie tak samo sprawne jak auto nowe z tym, że jest tańsze i już tak szybko nie traci na wartości. Samochody używane jednak niosą za sobą ryzyko, zbyt łatwo można trafić na auto kradzione, lub po prostu na auto powypadkowe, które wygląda dobrze, ale które w użytkowaniu może być po prostu niebezpieczne.
Takie auto dobrze zrobione przez mechaników, przy nawet niewielkiej stłuczce może stać się śmiertelna pułapką. Jest zdecydowanie mniej odporne na zderzenia, może przełamać się na pół, może wgnieść się w kierowcę i pasażerów, a o poduszkach powietrznych możemy w ogóle zapomnieć. Czy jest w ogóle możliwe  kupowanie aut używanych? Jak najbardziej, jednak trzeba mieć kogoś, kto potrafi odróżnić auto robione od auta bezwypadkowego. Autokomis to miejsce, gdzie najbezpieczniej kupić auto używane. Przed przyjęciem auta sprawdzają jego stan techniczny, jedno złe auto mogłoby bowiem zrobić zbyt wielka anty reklamę.
Jeden niezadowolony klient ma silniejszą moc niż kilkudziesięciu zadowolonych. Dlatego jeżeli kupujemy auto używane to w autokomisie, lub od z dobrym mechanikiem, który na bieżąco zweryfikuje stan auta sprawdź tu . Oczywiście  tak nie gwarantuje nam to, że nie trafimy na auto, które jest bezwypadkowe ale a to często się psuj, nie mamy co liczyć na to, że właściciel o tym wspomni. W takim wypadku wydamy sporo na części samochodowe przy każdej awarii auta. Niestety, nie ma na to reguły i to akurat trudniej jest zweryfikować w chwili zakupu auta. Warto więc dobrze przemyśleć kwestie zakupu, czy jednak nie bezpieczniej jest kupić auto nowe.

© 2011 – 2015, flashfox. Wszystkie prawa zastrzeżone.