Decydując się na się na bardzo intensywny trening w praktyce prawie każdy człowiek ma jakiś konkretny cel. Po pierwsze z psychologicznego punktu widzenia bardzo ważne jest umiejętne motywowanie się do wysiłku i regularnego podnoszenia wobec siebie założeń a nic tak nie pomaga zmusić się do wysiłku jak wyraźnie dany cel. Dla zdecydowanej większości ludzi żaden motywator nie jest w stanie zastąpić preferencje zadbania o swoją sylwetkę, podobania się innym.
Współczesna kultura nakłada na młodego, niemniej jednak i coraz starszego człowieka, konieczność zadbania o osobiste zdrowie w wielu różnych aspektach – równie ważny jest już nie tylko sam stan organów wewnętrznych, niemniej jednak też wygląd zewnętrzny, kondycja i zgrabność, zwinność siła. Wielu ludzi próbuje pójść na skróty i uważa, że do osiągnięcia takich atrybutów jak siła wystarczy regularne korzystanie z odżywek, oferujących bardzo różnorodne działanie, w najróżniejszych segmentach rynku i bardzo zróżnicowanych przedziałach cenowych. Wielu ludzi pozostaje jednak całkowicie zgodny z zasadami ekologicznego żywienia i uważają, że żadne odżywki nie będą w stanie zastąpić litrów potu wylanego na sali treningowej.

Ze 100% pewnością pamiętać trzeba o tym, że zupełnie inne podejście do tematu treningu i jego efektów posiadają kobiety i mężczyźni. Znakomita większość kobiet nie jest pozytywnie nastawiona do preparatów odżywiających wspomagających proces nabierania masy czy siły. Wynika to głównie z faktu, że kobietom nie zależy na takich atrybutach, jak siła czy mięśnie. Na 100% niektórym zawodowo podchodzącym do ćwiczeń kobietom może zależeć i na takich efektach, niemniej jednak w dużych aglomeracjach większość pań uczęszczających do sal fitenssu czy siłowni nie woli przybrać na masie w żaden sposób. Jedyne na czym ma możliwość im zależeć to strata wagi lub ewentualnie zadbanie o własną kondycję. Do tych celów natomiast wcale nie są potrzebne suplementy diety ani inne wspomagacze – wystarczy regularne używanie ze zwyczajnych urządzeń na siłowni i chęć do wielu godzin twardego pracowania nad sylwetką czy kondycją.

© 2012 – 2014, duPP8IHD. Wszystkie prawa zastrzeżone.