W czasach, kiedy w Polsce była mała różnorodność i ograniczony wybór marek samochodowych, szczególnie zachodnich producentów, zaczęto rozglądać się i poszukiwać możliwości sprowadzania takowych aut zza zachodniej granicy. Tym bardziej, że ówcześnie fiskus nie nakładał na sprowadzane samochody zbyt wysokich ceł i opłat, a zatem ich import był niezwykle dochodowy.
Sprowadzano zwłaszcza pojazdy uszkodzone, a w zakładach mechanicznych i warsztatach samochodowych odnawiano je, naprawiano, doprowadzano do stanu pozwalającego w dalszym ciągu użytkować dany pojazd. Sprowadzano zresztą nie tylko same auta, ale i części do aut. Przy takich warsztatach od razu, jak grzyby po deszczu, zaczęły powstawać autokomisy, w których to odbywał się handel naprawianymi samochodami. kliknij link
Tego typu autokomis momentalnie zaczynał przyciągać na swój plac rzeszę klientów spragnionych zakupu zagranicznego auta. Można powiedzieć że Komis samochodowy, w tamtych czasach, zastępował niejednokrotnie rolę obecnych salonów, i reprezentował dealerów znanych marek. Z czasem taki Komis samochodowy oferował coraz większy zakres usług, jak możliwość skupu aut, zaopatrywał klientów w części używane do konkretnych marek, a także gwarantował podstawowe usługi motoryzacyjne. Każdy chętny mógł oglądać do woli wybrany przez siebie model, dotknąć go, a nawet skorzystać z jazdy próbnej upatrzonym autem. Autokomisy i komisy samochodowe przez kilka lat cieszyły się dużym zainteresowaniem, pozostając zresztą bez alternatywy, dla tych klientów, którzy preferowali zakup auta używanego. Zresztą ich popularność do dziś wśród Polaków jest bardzo duża, niezależnie od regionu kraju.
O jednym jednak trzeba pamiętać, szczególnie w dzisiejszych czasach. Kiedy już decydujemy się na autokomis, czy też komis samochodowy jako miejsce w których chcemy nabyć wymarzone cztery kółka, musimy bezwzględnie zasięgnąć informacji na temat renomy danego komisu, czy oferuje auta sprawdzone, a przede wszystkim nie kradzione, w dobrym stanie technicznym, spełniające polskie normy dopuszczające dany pojazd do ruchu. I szerokim łukiem omijać każdy autokomis i komis samochodowy, który posiada łatkę negatywnej opini  wśród klientów!

© 2017 – 2019, proveve. Wszystkie prawa zastrzeżone.