Zgubienie zbędnych kilogramów, szczupła postura, nieskazitelna cera. Któż z nas o tym nie marzy? W pogoni za nienagannym wizerunkiem jesteśmy w stanie zrobić naprawdę sporo. Ale tu nie tylko o rozmiar chodzi. W tym wypadku liczy się zwłaszcza zdrowie. Nadwaga może bowiem prowadzić do wielu poważnych przypadłości i chorób. Na początek należy wymienić w tym miejscu problemy z krążeniem, a tym samym z sercem, które narażone jest na ryzyko z powodu podwyższonego cholesterolu.
Przez zbyt wysoką wagę ciała cierpi też układ kostny i szkieletowy. Dodatkowe kilogramy znacznie obarczają stawy, powodując ich zwyrodnienie. Należy pamiętać, że osoby otyłe mają problemy z oddychaniem, bardziej się męczą, nie są w stanie wykonywać czynności wymagających wytężonego wysiłku. Oprócz wyżej wymienionych powikłań, nadwaga może być przyczyną schorzeń układu moczowego, rozrodczego, pęcherzyka żółciowego, może mieć też wpływ na wystąpienie w naszym organizmie raka. Przyczyn nadwagi może być dużo: stosowanie leków hormonalnych, szkodliwe nawyki żywieniowe, takie jak: spożywanie posiłków wysokokalorycznych, bogatych w tłuszcze i cukry oraz siedzący sposób życia – niedbanie o nawet odrobinę aktywności fizycznej.
Uciążliwe konsekwencje nadwagi wcale nie muszą się nam przydarzyć. Wystarczy za wczasy pomyśleć o jej zapobieganiu. Warto w tej sprawie pójść do fachowca, lekarza lub dietetyka, którzy dokładnie opowiedzą nam, jak mamy postępować, co zmienić w swoim życiu, aby zrzucić niepotrzebne kilogramy. Wczasy odchudzające to też doskonały zamysł. Możesz wybrać turnus praktycznie w każdym miejscu w kraju. Kuracje na ogół przeprowadzane są w trzech cyklach: tygodniowym, dwu i trzytygodniowym. Wczasowicze, pod okiem specjalistów poznają reguły prawidłowego odżywiania się. Przekonają się, że wcale nie muszą się głodzić, aby zrzucić zbędne kilogramy, bo kluczem do sukcesu jest zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały, a eliminująca składniki wysokokaloryczne. To jednak nie koniec zalet turnusów. Wczasy odchudzające, to też zajęcia ruchowe. Pamiętajmy, że koniec specjalistycznego odchudzania wcale nie oznacza, że już nigdy nie zwiększymy swojej wagi. Ważne jest zachowanie samodyscypliny i obstawanie przy swoich decyzjach. To klucz do sukcesu i szczupłego, a przede wszystkim zdrowego ciała.

© 2012, lucinda044. Wszystkie prawa zastrzeżone.