ogrodzenia sportowe

Ogrodzenia są spotykane wszędzie tam, gdzie napotykamy na ludzką działalność – a zatem przy domach, zakładach pracy, w parkach, na pastwiskach i w innych miejscach. Ogrodzenia znajdują swoje zastosowanie również i w sporcie. Mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z ogrodzeniami metalowymi; przenośnymi i bardzo praktycznymi. Służą one osłanianiu boisk, basenów oraz innych terenów sportowych i rekreacyjnych. Dzięki tym ogrodzeniom można zabezpieczyć każdy obiekt sportowy przed niepożądanymi osobami z zewnątrz. Metalowe ogrodzenia sportowe są ocynkowane. Można zapoznać się z wysokiej jakości ogrodzeniami panelowymi stosowanymi na obiektach sportowych. Poza tym w zastosowaniu są również ogrodzenia palisadowe. Każde ogrodzenie sportowe powinno również zawierać bramkę i drzwi.

Mogą to być drzwi o rozmaitym kształcie i charakterze. Drzwi dzieli się na jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, oraz składane. Konstrukcja skrzydeł odlewanych z metalu wzoruje się na ogół na płycinowych skrzydłach drewnianych. W otworze wejściowym drzwi są osadzone na zawiasach, przymocowanych do słupków i zamykających otwór od góry nadproża lub podniebienia łuku. Ponad skrzydłami czasem bywa umieszczone nadświetle. Współcześnie stosuje się zazwyczaj drzwi zatrzaskiwane, wahadłowe otwierane w obydwu kierunkach, obrotowe, zasuwane, składane i harmonijkowe.

Ogrodzenia sportowe łatwo jest zamontować oraz zdemontować, dzięki zastosowaniu specjalnych paneli, obejm i innych ważnych elementów. Ogrodzenie sportowe jest w stanie wytrzymać znaczne wstrząsy, uderzenie piłki nożnej i inne zagrożenia. W ogrodzeniach sportowych stosuje się bramy przesuwne oraz inne formy wejść. Ogrodzenia sportowe są jednym z typów ogrodzeń tymczasowych, sporządzanych przeważnie z metalowych elementów, ewentualnie z drewna. Drewno w budownictwie ma szerokie zastosowanie jako materiał konstrukcyjny i wykończeniowy. Najczęściej w ogrodzeniach drewnianych są stosowane żerdzi.

Ogrodzenia drewniane są łączone i wbijane w specjalnie przygotowany fundament lub po prostu w ziemię. Czasami stosuje się plastikowe ogrodzenia tymczasowe, które swoim wyglądem imitują drewno. Tego rodzaju ogrodzenia cieszą się również znaczną popularnością ze względu na niezbyt wygórowaną cenę i łatwość ich montażu.

© 2013, apgreff. Wszystkie prawa zastrzeżone.