Naprawa samochodu to zawsze spory problem i oczywiście wydatek rzędu od kilkuset złotych do kilku tysięcy w zależności od marki samochodu i od tego jak poważna potrzebna jest naprawa. W każdym razie nie jest to zbyt przyjemne. W przypadku starszych samochodów kwestia naprawy jest w zasadzie prosta, przeważnie by obniżyć koszty naprawy, starsze auta naprawia się częściami używanymi.
W przypadku młodszych aut nie jest to już tak oczywiste, części samochodowe używane nie są już tak wytrzymałe jak te nowe, mają już zdecydowanie mniejsza odporność. Jeżeli więc samochodem chcemy jeszcze jeździć długie lata, rozsądniejsze jest jednak naprawianie częściami nowymi. Oczywiste jest, że nowe akcesoria samochodowe w tym właśnie części na naprawę przy awariach nie są zdecydowanie droższe od tych używanych, jednak w wielu przypadkach jest to korzystniejsze. Na części nowe dostajemy gwarancję, na części używane, bardzo rzadko.
Dlatego nawet jeżeli trafimy na część nową ale taką, która będzie wadliwa, zostanie ona nam wymieniona za darmo, w przypadku wadliwej części używanej już tak dobrze nie ma. Jak często takie części zdarzają się wadliwe? Warto zastanowić się nad tym, z jakiego rodzaju samochodów takie części są wykręcane. Najczęściej są to auta z kilkuletnim stażem lub takie, które zostały uszkodzone w wypadku. Wiele tu więc zależy od tego jak taki samochód był użytkowany, jeżeli kierowca dbał o auto, części raczej powinny być dobre. Jednak, gdy właściciel preferował ostrą jazdę, nerwową, agresywną wtedy pomimo, że mogły być wykręcone z auta w miarę nowego, części mogą być już mocno zużyte. Części do samochodów zdecydowanie lepiej jest więc kupować nowe, gdy zależy nam na tym by auto służyło nam jeszcze długo i wtedy, gdy naprawa nowymi częściami nie przewyższy wartości auta, co zdarza się w przypadku aut starszych.

© 2011 – 2014, flashfox. Wszystkie prawa zastrzeżone.