W ostatnim czasie na naszych ulicach widać, że coraz bardziej przejmujemy się kwestią atrakcyjnego i modnego wyglądu. Coraz lepiej dobieramy części garderoby oraz dodatki. Znani projektanci coraz częściej wypuszczają serie ubrań, które są w zasięgu możliwości finansowych większości z nas co przekłada na wygląd osób, które spotykamy co dziennie w pracy, w miejscach, gdzie robimy zakupy itp. Coraz odważniej sięgamy również po różne zestawienia kolorystyczne, coraz śmielej zestawiamy ze sobą różne fasony ubrań.
Coraz więcej osób sięga po materiały i kusi się na samodzielnie projektowanie ubrań dla siebie. Jest to bardzo ciekawe bo dzięki temu jako społeczeństwo przestajemy być nudni w kwestii ubioru i moda. Coraz mniej jest podobnie ubranych osób, coraz więcej osób za to podkreśla swoją indywidualność. Szczególnie latem nasze ulice, parki, środki komunikacji miejskiej są bardziej kolorowe i wesołe dzięki właśnie odważniejszym krokom przy doborze garderoby ale również i biżuterii.
Coraz rzadziej na co dzień zakładamy biżuterię ze szlachetnych metali za to częściej sięgamy po ciekawą biżuterię artystyczną, bardziej efektowną i większą. Markowa biżuteria, ze szlachetnych metali jest dobra na wieczorowe wyjścia, w ciągu dnia lepiej prezentuje się biżuteria z tańszych materiałów za to bardziej pomysłowa. Na szczęście coraz więcej z nas zdaje sobie z tego sprawę i właśnie tak dobiera dodatki, by pasowały do stroju ale również do pory dnia. Coraz mniej jest w nas drobnomieszczańskiego kiczu a coraz więcej świadomości tego, co jest modne, co jest odpowiednie do sytuacji. Wiele w tym zasługi faktu, że im lepiej wyglądamy tym lepiej sami się czujemy oraz lepiej jesteśmy postrzegani przez innych. Jest to szczególnie ważne np w pracy, gdzie dobrze dobrany strój może sprawić, że szybciej dostaniemy awans, niż osoba, która mniej przywiązuje uwagę do stroju.

© 2011 – 2014, vezyr. Wszystkie prawa zastrzeżone.