kancelaria adwokacka poznańZnalezienie skutecznej kancelarii adwokackiej jest podstawą wygranej sprawy sądowej. Nawet najlepsze argumenty mogą na nic się nie zdać, jeśli nie będziemy mieli wsparcia osoby rzetelnie przygotowanej, znającej tajniki prawa i potrafiącej skutecznie reprezentować swojego klienta w sądzie. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z rozprawami sądowymi, możemy być nieco zdezorientowani w kwestii wyboru odpowiedniej kancelarii adwokackiej.

W dużych miastach takich jak Poznań działa naprawdę wiele firm oferujących usługi prawnicze. Niektóre z nich próbują przyciągnąć klientów nadzwyczaj atrakcyjną ceną. Inne wciąż otrzymują dużo zleceń, choć tak naprawdę ich cena jest jedną z wyższych. Jakimi kryteriami w takim razie należy się kierować? Gdy potrzebna jest profesjonalna i rzetelna kancelaria adwokacka Poznań wychodzi nam naprzeciw z bogatą ofertą różnych firm. Najlepiej, jeśli ktoś ze znajomych lub z rodziny korzystał już wcześniej z usług prawniczych i może nam polecić kancelarię, z której był zadowolony.

Jeśli jednak nie mamy takich znajomości, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech dobrej kancelarii adwokackiej w Poznaniu. Przede wszystkim należy wiedzieć, że nie liczba zleconych, lecz liczba wygranych spraw tak naprawdę ma znaczenie. Adwokat, który wygrał trzy sprawy w ciągu roku, prawdopodobnie będzie o wiele lepszym specjalistą niż ten, który dostał tych spraw trzydzieści, a wygrał zaledwie trzy. Prawdopodobnie sprawy zlecone temu pierwszemu prawnikowi były o wiele trudniejsze do wygrania i pochłaniały znacznie więcej czasu i pracy. Dobra kancelaria adwokacka ma swoją specjalizację i przyjmuje klientów, których sprawy może wygrać.

Na przykład prawnik, który zajmuje się przede wszystkim sprawami rodzinnymi, prawdopodobnie będzie o wiele mniej skuteczny w sprawach karnych. Jeśli jest uczciwy i rzetelny, nie przyjmie sprawy klienta oskarżonego na przykład o ciężkie przestępstwo. Nie oznacza to jednak, że taki adwokat nie może skierować klienta do innego specjalisty, nawet z tej samej kancelarii. Niektóre duże kancelarie zatrudniają adwokatów o różnych specjalizacjach i jest to jak najbardziej pożądane. Zawsze warto też zapytać o referencje, a nawet zadzwonić do jednego z byłych klientów i zapytać o opinię na temat zatrudnianego przez niego adwokata.

© 2013 – 2014, apgreff. Wszystkie prawa zastrzeżone.