Garnitur to strój męski, który idealnie sprawdza się w różnych sytuacjach, bardziej lub mniej oficjalnych. Jednak o wyglądzie w tym przypadku decyduje nie tylko to, jak dobrze jest on dobrany do sylwetki, ale również to, jak skutecznie dobierane są do niego dodatki. Najmniejszy problem stanowi dopasowanie koszuli, może być ona biała, co sprawia, że pasuje do każdego garnituru, decydując się na koszule w kolorze, również dość łatwo ją dobrać. Znacznie więcej trudności pojawia się w przypadku krawata lub muchy. Pierwszy problem to sama decyzja, krawat czy mucha.

Krawat to właściwie idealny wybór do każdego garnituru, na każdą okazję. Za to mucha to dodatek, który nie zawsze wygląda dobrze, nie każdemu pasuje, ale jest obecnie super modna, poza tym pod koniec imprezy można ją rozwiązać, co zawsze wygląda niesamowicie nonszalancko. Chcesz zrobić wrażenie na płci pięknej, rozwiązana mucha pomoże Ci w tym.

Krawat dobiera się kolorystycznie do koszuli i barwy garnituru. Do wyboru są trzy szerokości, przy czym wąski krawat wygląda dobrze jedynie w przypadku drobnych, młodych mężczyzn. Panowie wysocy, lub o bardziej wyraźnych kształtach powinni decydować się raczej na krawat klasyczny, szeroki. Istotne jest to, by były one wiązane na odpowiednią długość. Przyjmuje się, że koniec zawiązanego krawata powinien znajdować się około centymetra nad górną krawędzią klamry paska.

Muchę również dobiera się kolorystycznie do koszuli oraz garnituru, ważne jest jednak jej odpowiednie zawiązanie. Jest to chyba jeszcze bardziej skomplikowane niż wiązanie krawata lecz naprawdę warto posiąść tą umiejętność. Dla kogo mucha jest najlepszym wyborem? Tu niestety nie jest to jedynie kwestią elegancji. Nie do wszystkich męskich sylwetek pasuje mucha. Unikać jej powinni panowie o wyraźni zarysowanym brzuchu, ponieważ ten dodatek dodatkowo go eksponuje. Mucha również nie współgra z każdym owalem twarzy. Decydując się na nią, trzeba dobrze to zatem przemyśleć.

Dziś po muchę najczęściej sięga się z okazji ślubu, lub wybierając się na ślub znajomych, czasem również na oficjalne przyjęcia czy gale. Najbardziej elegancko wyglądają muchy czarne lub białe. Jednak, gdy w muszę mężczyźnie do twarzy, warto również sięgać po muchy w innych kolorach, w oryginalne desenie.

© 2016, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.