Polskie sklepy wyspecjalizowane odnotowują piąty rok z rzędu wzrost dystrybucji oferowanych przez siebie produktów. Przez ten okres obroty w tego rodzaju placówkach podskoczyły z osiemnastu milionów PLN w skali roku, do stu dwudziestu. Przyczyny takiego stanu rzeczy są co najmniej dwie. Po pierwsze, stać nas z koku na rok na więcej, co wiąże się z rosnącymi pensjami w naszym kraju.
Poza tym od kilku lat panuje u nas moda na stosowanie takich preparatów. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku udział mediów i internetu. Np, na jednym z kanałów telewizyjnych przeprowadzono zmasowaną kampanię, której tematem były odżywki na masę. Emisja byłą powtarzana 5 razy dziennie i w sumie trwało to przez dwa miesiące. Sprzedaż tej odżywki na masę wzrosła osiemnastokrotnie, co może jedynie pokazywać potencjał reklamy oraz dodatkowo jak dużo warty jest rynek podobnych preparatów w naszym kraju.
Aktualnie w Polsce według danych statystycznych działa mało ponad sześć tysięcy sklepów, które zajmują się handlem odżywek sportowych, gainerów, preparatów witaminowych , a oprócz tego publikacji sportowych. Nie posiada żadnych ograniczeń w takiej sprzedaży, oprócz otwarcia osobistej działalności handlowej. Jednakże coraz w większości mówi się o wprowadzeniu limitu wiekowego, który zabraniałby sprzedaży takich rzeczy osobom niepełnoletnim. Okazuje się, że są oni klientami, zostawiającymi prawie połowę sumy, jaką Mieszkańcy Polski ogólnie rzecz biorąc przeznaczają na takie cele.

© 2012 – 2014, duPP8IHD. Wszystkie prawa zastrzeżone.