Wiosna i lato to pory roku, kiedy robimy się bardziej aktywni, chętniej uprawiamy sport, wybieramy się na długie wycieczki rowerowe czy po prostu spacery. Rekreacja w tym czasie, jest czymś oczywistym i przybiera różne formy. Moda na zdrowy tryb życia dodatkowo wzmaga w nas chęć realizacji aktywnego wypoczynku, na który w okresie zimowym brakowało nam zapału. Kolejnym czynnikiem motywującym jest również chęć poprawienia sylwetki po zimowym bezruchu, panuje w nas przekonanie że kilka aktywnie spędzonych dni znacząco poprawi nam wygląd, podczas gdy na takie efekty z reguły trzeba pracować wiele miesięcy.
Również aktywny wypoczynek w czasie urlopu ma dla nas coraz większe znaczenie, chociażby dlatego, że coraz więcej z nas prowadzi na co dzień siedzący tryb życia, a obowiązki zawodowe i ciągły brak czasu powoduje że nasz organizm przez okres zimowy zostaje poważnie zaniedbany. Do tego należy dodać jeszcze nieodpowiedni sposób żywienia towarzyszący nam przez cały rok i negatywny efekt jest od razu zauważalny na wiosnę. To wszystko wpływa na to, że w czasie wolnym chcemy być bardziej aktywni, zarówno dla poprawy wyglądu jak również ze względów zdrowotnych.
Ruch i sport, nie koniecznie wyczynowy, pozytywnie wpływa na nasz układ krążenia, przemianę materii, oraz ogólne samopoczucie i kondycje. Sport jest więc nieodzowną częścią naszego życia z której powinniśmy jak najczęściej korzystać, gdy jest go za mało w naszym życiu, nasz organizm sam zaczyna się o niego dopominać, często dając sygnały ostrzegawcze chociażby w postaci zadyszki przy lekkich pracach fizycznych. Coraz popularniejsze jest wśród znajomych spędzanie czasu wspólnie właśnie na grach zespołowych w piłkę, wspinaniu się na skałki czy też na innych zajęciach grupowych, gdzie najważniejszy jest właśnie ruch. Zapewne z tego powodu, szczególnie w dużych miastach powstaje coraz więcej miejsc rekreacyjnych, gdzie można uprawiać sport w czasie wolnym. Podstawą jest tu oczywiście fitness, i jego odmiany chociażby w formie joggingu, dużą popularnością cieszą się też ostatnio siłownie i baseny których coraz większa ilość powstaje w dużych miastach.

© 2011, cubus. Wszystkie prawa zastrzeżone.