Ulotki, plakaty to jeden z podstawowych elementów reklamy, jak również oznaczenia wizualnego firmy, tak, by klienci kojarzyli ją z konkretnymi barwami, znakiem a przez to i z głównym przesłaniem marki. Ważne zatem jest, by druki reklamowe czy informacyjne były odpowiednio ciekawe i dobrej jakości. Druk ulotek plakatów czy innych materiałów reklamowych tego, typu obecnie nie może być nudny czy byle jaki, tu wiele zależy od jakości. Im więcej firma inwestuje w jakość druków, tym lepiej jest to odbierane przez klientów. Staranność, jaką firma przykłada do tego, by jej oferta była przedstawiona w sposób ciekawy, budzi zaufanie klientów.

Sprawia, że klienci sądzą, że w taki sam sposób będą przez firmę traktowani oni sami, z taką samą starannością zostaną obsłużeni. Obecnie dobrej jakości wydruki nie są już takim problemem, nie są one również specjalnie drogie. Za jakość druku odpowiedzialna jest sama drukarnia studio grafiki, nawet, gdy firma przesyła gotowy projekt, najczęściej trzeba go jeszcze opracować pod kątem wymagań maszyn drukarskich, bez tego druk mógłby się różnić od projektu np kolorystycznie.

To właśnie, dlatego w ofercie drukarni jest ujęte sprawdzanie projektu pod kątem zgodności z wymaganiami maszyny drukarskiej. Można również po prostu zamówić projekt graficzny bezpośrednio w drukarni, taki sposób jest chyba najkorzystniejszy. Zresztą również najtańszy. Wszystko jest robione w jednym miejscu, więc nie płaci się osobno za projekt, osobno za wydruk. Szybki tani druk obecnie zatem może być również dobrej jakości. W coraz większej ilości drukarni działa to w taki sposób, że zlecenie wysyła się do drukarni przez internet, a druki trafiają do nas za pośrednictwem firmy kurierskiej. To dodatkowo skraca czas oczekiwania na wydruki a także zmniejsza ich cenę.