Co można zabrać do samolotu?

Jak wiadomo, przed wejściem na pokład samolotu musimy przejść przynajmniej kilka kontroli, w tym również tę dotyczącą naszego bagażu podręcznego. Istnieje ścisła lista rzeczy, które można mieć przy sobie przy wsiadaniu do samolotu. Możliwości i zakazy zależą od linii lotniczych, jakie wybierzemy, a także od kraju, do jakiego się udajemy. Musimy pamiętać, że podwyższone standardy bezpieczeństwa dotyczą na przykład Australii – w trosce o miejscowy ekosystem, władze zadecydowały, że nie możemy dostać się na ten kontynent przewożąc owoce, warzywa czy nasiona.

Co z płynami?

Wiele osób wierzy w powszechny mit jakoby nie można było przewozić w bagażu podręcznym żadnych płynów. Jest to nieprawda – możemy mieć przy sobie nawet litr płynów różnego rodzaju (napojów, kosmetyków, a nawet alkoholu) pod warunkiem, że zostanie on rozdzielony do pojemników o maksymalnej wielkości 100 ml. Wyjątek stanowią płynne lekarstwa, których może być więcej – jednak wcześniej trzeba je zgłosić podczas kontroli bezpieczeństwa. Co ciekawe, za lekarstwa uznaje się krople do oczu, dlatego można je przewozić w ilości większej niż 100 ml.

Czego na pokład wziąć nie można?

W podręcznym bagażu nie może znaleźć się żadna z rzeczy, które mogą posłużyć jako potencjalna broń. Nie wolno brać ze sobą brzytew oraz żyletek będących luzem, ani też drutów, golarek czy szydełek. Strzykawki oraz igły również nie są dozwolone, jednak chora osoba może mieć przy sobie swoje lekarstwa. Wyjątkiem dla ostrych rzeczy są maszynki jednorazowe, w których ostrze znajduje się pod specjalną osłonką.

Co z żywnością?

Czy podróżując samolotem jesteśmy zdani na mało smaczne, samolotowe jedzenie? Okazuje się, że nie – do większości krajów UE wwożenie żywności nie jest zakazane. Można więc swobodnie przejść z własnym prowiantem. Co innego jednak, jeżeli podróżujemy do USA czy Australii – w takim przypadku trzeba dokładnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi żywności, którą można mieć w bagażu podręcznym.

Proszę pamiętać, że przed każdym lotem pracownicy naszego biura informują naszych Klientów o tym, co można, a czego nie wolno zabrać ze sobą na pokład samolotu.

© 2017, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.