HOTEL KRASICKI

W Lidzbarku Warmińskim w widłach rzek Łyny i Symsarny na przedzamczu Pałacu Biskupów Warmińskich znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Krasicki. Hotel jest idealnie zgrany kolorystycznie z zamkiem i patrząc z daleka ma się wrażenie, że oba obiekty pochodzą z tek samej epoki. Konstrukcja hotelu to dwa skrzydła budynku mające wspólny dziedziniec, na którym odbywają się imprezy plenerowe. Wewnętrzne wykończenie hotelu składa się z kamiennego i ceglanego muru, który graniczy z elementami nośnymi wykonanymi ze szkła i stali nierdzewnej.
Podobny jest wystrój pokoi hotelowych, gdzie dwie ściany wykończone są surową cegłą a dwie pozostałe tynkiem. Pokoje są urządzone ze smakiem, wyposażone w wygodne łóżka, biurko, krzesła stylizowane na epokę renesansu. W pokoju jest bardzo nowocześnie wyposażona łazienka. Trochę kłopotu szczególnie na początku może sprawić sprawne poruszanie się po hotelu, gdyż nawigacja wcale nie jest prosta. Do części pokoi hotelowych najpierw jedzie się windą na górę potem przechodzi korytarzem wzdłuż pokoi, aby po chwili zejść piętro niżej i wtedy trafić do swojego pokoju. Ciekawostką jest przygotowanie łóżek do snu. Oprócz przygotowanego łóżka znajdziemy bajkę do czytania oczywiście napisaną przez Ignacego Krasickiego. Na terenie hotelu jest basen z salonem SPA oraz szereg sal konferencyjnych.
Są też miejsca, gdzie odbywają się dyskoteki lub inne imprezy. Hotel serwuje dobre wyżywienie, szczególnie jeśli dokonamy wyboru kolacji w wersji uroczystej, wtedy mamy do dyspozycji kilka dań mięsnych i bezmięsnych oraz szereg surówek, sałatek oraz deserów. W hotelu można zamówić wycieczkę kajakami w dół rzeki Łyny lub przejażdżkę gondolą z napędem spalinowym w górę rzeki. Z hotelu mamy dwa kroki do Zamku Biskupów Warmińskich. Zamek pięknie wygląda z zewnątrz, ale w środku nie ma dużej ilości eksponatów. Urokliwe miasto Lidzbark Warmiński jest położone na pagórkowatym terenie skąd doskonale widać zamek oraz hotel. W Lidzbarku warto zobaczyć jeszcze Bramę Wysoką pozostałość po murze obronnym, który kiedyś okalał całe miasto, kościół z charakterystyczną wieżą i cerkiew prawosławną.
Zdjęcia z hotelu są na www.fotourlop.pl
Podczas uroczystej Gali International Best Hotel Awards, która odbyła się w hotelu Savoy w Londynie 18 stycznia 2012r., ogłoszono wyniki konkursu na najlepszy hotel na Świecie. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim zwyciężył w kategorii „Best New Hotel Construction & Design” w każdym z kolejnych etapów konkursu. Zdobył nagrodę dla najlepszego hotelu w Polsce, najlepszego hotelu w Europie oraz ostatecznie – najlepszego hotelu na Świecie, pokonując konkurentów ze wszystkich Regionów (Europa, Azja i Rejon Pacyfiku, Afryka, obie Ameryki i Wielka Brytania).
Więcej na www.fotourlop.pl

© 2012 – 2014, Grzech. Wszystkie prawa zastrzeżone.