Elewacje zewnętrzne są to powierzchnie ścian budynku, domu, apartamentowca, ze wszystkimi znajdującymi się na niej elementami. Tyle definicja. W miastach i otaczających nas przestrzeniach można co rusz zaobserwować nowo powstające domy, osiedla, skupiska apartamentowców, centra handlowe, ośrodki biurowe, których elewacje są tak samo oryginalne, jak same bryły architektoniczne na których się odnajdują.

Kolorowe bądź jednobarwne, dobrze wkomponowane w otoczenie, rozświetlające ulice, powodują, że prawie każda nowo oddana do użytku inwestycja, każde osiedle, czy też kompleks mieszkalny, biurowy, handlowy, wygląda ładnie, nowocześnie i cieszy oczy przechodniów, jest to niewątpliwa zaleta nowoczesnych, współczesnych elewacji. Tak jest obecnie, ale jeszcze kilkanaście lat temu inwestycje budowlane, niezależnie od przeznaczenia, posiadały elewacje w kolorystyce typu szaro-bure, nic nie wnoszące do wizerunku i estetyki budynku, a wręcz szpecąc je dodatkowo. Na całe szczęście czasy się zmieniły i trendy w budownictwie także. Nawet budynki dawno oddane do użytku, będące we władaniu wspólnot mieszkaniowych odnawiane są podług obecnych trendów, ich elewacje zatem stają się radosne, niejednokrotnie oddające charakter danego budynku. Cieszy niezmiernie, iż jesteśmy świadkami tych ogromnych zmian, bo co by nie mówić elewacje to wizytówka budynku.
Do powstania elewacji fachowcy, dzięki rozwojowi branży, mogą używać wielu materiałów, np. płytki elewacyjnej, podziwiać możemy również piękne elewacje z piaskowca, który jest wysokiej klasy materiałem budowlanym, sprawdzającym się w różnych warunkach atmosferycznych, a przy okazji pełni także funkcję izolacyjną. Wykorzystywane jest także drewno, które jest naturalnym produktem tworzącym elewacje niepowtarzalne, bardzo wyraziście oddające klimat, a odpowiednio konserwowane zachowujące swój urok poprzez długie lata. Pamiętajmy zatem, piękna elewacja-piękny budynek…

© 2018 – 2019, proveve. Wszystkie prawa zastrzeżone.