Zagraniczne podróże stały się bardzo popularne wśród studentów. Mimo małego budżetu młodzi ludzie umieją zorganizować wyjazd na kilkanaście dni do egzotycznego Maroka lub słonecznej Hiszpanii i wrócić z niesamowitymi wrażeniami. Zależnie od miejsca, podróżują różnymi środkami komunikacji. Często jeżdżą samochodem, który gwarantuje komfortowe miejsca dla 4 osób i bagażnik mieszczący wszystkie ważne torby.
Modne stało się także zwiedzanie świata autostopem. Tu jednak wszyscy muszą podjąć pewne środki ostrożności i jednocześnie liczyć się z ryzykiem, że sama podróż pochłonie więcej czasu, niż myśleli. Coraz rzadziej studenci jeżdżą pociągami. O ile w Polsce jest to jeszcze rozsądne rozwiązanie, o tyle w innych krajach stanowi raczej tylko jeden z wielu używanych środków transportu. Od jakiegoś czasu opłacalne stało się natomiast podróżowanie samolotem. Miejsca na pokładzie bardzo potaniały i pozwoliły tym samym młodym ludziom na wyprawy do bardziej egzotycznych miejsc. Lotniska są powiększane o nowe terminale, a w konsekwencji o nowe połączenia. Teraz bilety lotnicze do krajów europejskich studenci mogą bukować już za kilkanaście złotych.
Trafiają się też okresy promocyjne, podczas których bilet do Londynu lub Dublina kosztuje przykładowo sześć złotych. Czasami pobliskie lotnisko nie zapewnia prostych połączeń do określonego zagranicznego miasta. Młodzi ludzie budują wtedy własną sieć lotów i przesiadają się w jakimś miejscu, skąd mają już połączenie do ostatecznej lokalizacji. Wszystko zależy od ich kreatywności oraz wytrwałości. Te wyjazdy są tak tanie także z powodu niskich kosztów noclegów. Najczęściej zatrzymują się u couchsurferów, którzy zapraszają podróżników na pewien czas do swoich domów, mając w przyszłości nadzieję na podobną przysługę. Podczas takich wypadów powstają trwałe, międzynarodowe znajomości.

© 2012, lucinda044. Wszystkie prawa zastrzeżone.