Endokrynolog to specjalista, który znajdzie odpowiedz na niepokojące objawy chorobowe kiedy być może zawiodły metody internisty który nie znajduje powodu dolegliwości chorobowych w swojej dziedzinie. Dzięki rozwojowi medycyny i podziałowi jej na mniejsze gałęzie znane specjalizacjami mamy szansę na trafienie do lekarza o wyspecjalizowanej wiedzy. Oczywiście nie ulega wątpliwości że każdy lekarz powinien mieć wiedzę i umiejętności pozwalające mu na rozpoznanie przypadłości z innej dziedziny.

Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja w postaci skierowania do innego specjalisty.  Pobudzenie, bezsenność lub ospałość, mogą być spowodowane nieprawidłową ilością hormonów we krwi. Hormony to substancje chemiczne naturalnie wydzielane przez organizm a dokładniej przez jego gruczoły dokrewne. Oznacza to tyle że to właśnie one wydzielają do krwi substancje regulujące wiele procesów życiowych, które wraz z krwią trafiają w różne miejsca w organizmie. Wymienione wcześniej objawy mogą świadczyć o nadczynności lub niedoczynności gruczołów. Coraz więcej osób na szczęście nie lekceważy utrzymujących się dłuższy czas podejrzanych objawów, w miarę szybko zgłaszając się na wizytę u lekarza.  Endokrynolog Kraków to specjalista do którego trafiają osoby, u których podłoża dolegliwości nie znajduje się w dziedzinie medycy cyny ogólnej i podstawowej.

Bardzo często jednak wykonywanym na tym etapie rozpoznania jednostki chorobowej, badaniem są podstawowe oznaczenia hormonów we krwi. Tarczyca to gruczoł, z którym wiele osób ma problemy zdrowotne. Jeśli wynik badania wskazuje na zaburzenia pod tym kontem jest to na pewno powód do wizyty u endokrynologa. To on zleci dokładniejsze i bardziej ukierunkowane badania. Oczywiście o mniejszej liczby osób mogą wystąpić zaburzenia w funkcjonowaniu innych gruczołów, szyszynki nadnerczy czy grasicy. Najważniejsze jest aby w porę trafić do dobrego lekarza, który znajdzie prawdziwą przyczynę dolegliwości i w porę podejmie odpowiednio ukierunkowane działania. Dlatego też stworzenie wąskich specjalizacji medycznych jest czymś z czego na pewno skorzystają pac jęci.

Żyjemy w czasach kiedy świadomość zdrowotna znacznie się zwiększyła. Coraz większa część społeczeństwa regularnie wykonuje okresowe badania. Dlatego coraz częściej choroby są diagnozowane na wczesnym etapie co daje duże szanse w leczeniu. Zasada ta tyczny się takie takiego specjacja listy jakim jest endokrynolog Kraków.

© 2012 – 2014, katarzyna1. Wszystkie prawa zastrzeżone.