Nie wiadomo, czy kryzys jest naprawdę tak duży, jak to nam wmawiają jednak z całą pewnością wiele firmy próbuje się chronić przed nim redukując koszty zatrudnienia. Mówiąc wprost wiele, szczególnie większych firm zwalnia pracowników. Bezrobocie w niektórych regionach kraju przez to wraca nawet do kilkunastu procent. Najdziwniejsze jest jednak to, że wiele mniejszych firm nawet pomimo kryzysu zwiększa zatrudnienie więc osoby poszukujące pracy, nie powinny sugerować się informacjami na temat dużych, masowych zwolnień. Osoba, która chce znaleźć pracę, zawsze może trafić na jakąś atrakcyjną ofertę bez względu na to co na rynku pracy się aktualnie dzieje.
Oferty pracy najczęściej pojawiają się na różnych portalach tematycznie związanych z zatrudnieniem i tam te oferty są najbardziej wiarygodne. Niestety wiele firm wciąż oferty o pracy wystawia bardziej jako reklamę niż jako faktyczne zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego nie warto się zrażać, gdy na wysłaną przez nas aplikację, nie ma żadnej odpowiedzi. Niestety, szukać trzeba trochę dłużej. Szukając do skutku, zapewne nie raz popadniemy w  rezygnację, jednak załamywanie rąk i tłumaczenie, że nie możemy znaleźć pracy, nic tu nie da. Zawsze trzeba po prostu działać, mimo przeciwności. Na pewno w końcu, ktoś odpowie na nasze CV.Dla osób bardziej ambitnych, zdeterminowanych ciekawe będą z pewnością oferty pracy z zagranicy.
Praca za granicą to zawsze możliwość wyższych zarobków ale również wiele utrudnień jaki z tym się wiąże. To dobre rozwiązanie dla osób, które mogą sobie pozwolić na wyjazd z kraju. Najczęściej decydują się na to osoby bez zobowiązań, których nie ogranicza rodzina w podejmowaniu takich decyzji. Trzeba również znać przynajmniej podstawy języka, w którym porozumiewają się mieszkańcy danego kraju, do którego chcemy jechać.

© 2011, proveve. Wszystkie prawa zastrzeżone.