Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie kota lub psa w domu. Większość osób, które się na to świadomie decyduje kupuje rasowe psy czy koty, które wymagają jednak specjalnego traktowania. Po pierwsze i chyba najważniejsze, nawet jeżeli mamy dom z ogrodem, rasowego psa, który jest łagodny, lepiej trzymać w domu, szczególnie nocą, może nie tyle ze względu na jego komfort ale bardziej bezpieczeństwo. Niestety, bardzo często słyszy się o tym, że rasowe psy i koty po prostu znikają.
Nie jest to wcale tak, że uciekają od właścicieli, po prostu na czarnym rynku osiągają całkiem wysokie ceny, co zachęca potencjalnych złodziei. Kupując rasowego zwierzaka do domu, warto wiec zadbać o to, by był u nas bezpieczny. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to by zwierzęta domowe miały odpowiednio dużo przestrzeni do biegania i zabawy. Poza tym z reguły są to zwierzęta bardzo towarzyskie i źle się czują pozostawiane na zbyt długo same. O ile koty znoszą to lepiej, o tyle psom wcale nie wystarczy pełna miska, one potrzebują znacznie bardziej nas i naszego zaangażowania.
Zresztą wystarczy poobserwować zachowanie psa, gdy w domu brakuje chociażby jednego członka rodziny. Pies będzie niespokojny, będzie szukał po domu osoby, której brakuje a na kilka minut zanim ta osoba do domu wróci, już będzie czekał w progu. Dlatego hodowla zwierząt domowych to nie tylko dbanie o ich zdrowie, właściwe odżywianie, to również zapewnienie im swojego towarzystwa. Wiele kotów i psów zachowuje się podobnie jak małe dzieci, dopominają się uwagi, czułości czy zabawy. To dlatego miłośnicy zwierząt rzadko ograniczają się do posiadania jednego czy dwóch zwierząt. Najczęściej jeśli pozwalają na to warunki, tych zwierząt w domu jest znacznie więcej.  Możemy być pewni, ze zwierzęta bardziej niż inny człowiek potrafi odwdzięczyć się za opiekę, czułość i miłość im okazywaną.

© 2011 – 2015, proveve. Wszystkie prawa zastrzeżone.