Bóle głowy stanowią jedne z nagminniej spotykanych uciążliwości. Warto więc mieć choć fundamentalną informację w kwestii źródeł ich powstawania. Bodajże w największym stopniu typowym źródłem tego rodzaju dokuczliwości jest stres i naprężenie uczuciowe. Bóle głowy wywołane tymi czynnikami mentalnymi oznaczamy mianem napięciowych. Przeważnie bóle takiego typu utrzymują się dłuższy czas, ich intensywność jest raczej umiarkowane, często zaledwie w formie delikatnego „ćmienia” w głowie.
Następną przyczyną są ataki migreny. Migrenowe bóle głowy najczęściej są ostre, pojawiają się w bardziej określonej lokalizacji. Owego rodzaju bóle głowy mogą ale nie muszą być poprzedzone typową aurą, czyli symptomami wróżącymi (zaburzenia widzenia, drętwienia, dziwne samopoczucie i inne swoiste dolegliwości). Niekiedy bóle głowy mogą zapowiadać dużo groźniejsze schorzenie ośrodkowego układu nerwowego, jakim jest nowotwór mózgu. Rosnący w ograniczonej przestrzeni, jaką stanowi czaszka, guz kieruje do wzrostu tak zwanego ciśnienia śródczaszkowego.
Objawia się to między innymi właśnie bólami głowy, które cechują się kolejnym wzrastaniem w perspektywnie tygodni, nasilają się zazwyczaj o świcie i wybudzają pacjenta ze snu. Warto również nadmienić tutaj o tak zwanych klasterowych bólach głowy. Ich przyczyna nie jest do końca udowodniona, a elementami spustowymi mogą być przeróżne czynniki środowiskowe, na przykład bardzo mocne promieniowanie słoneczne. Bóle te są bardzo mocne i słabo reagują na klasyczne leki przeciwbólowe. Dużo na temat przyczyn bólów głowy możesz przeczytać w tym miejscu Trzeba dlatego posiadać przynajmniej zasadniczą wiadomość w tym przedmiocie i orientować się jakie bóle głowy powinny nas frasować a które nie.
© 2012, artek_seo. Wszystkie prawa zastrzeżone.