Świat się kurczy ale nie w sensie dosłownym, bardziej tu chodzi o to, że mniej odczuwa się odległości między miastami, krajami czy kontynentami. Wystarczy kilka dni, by z jednego końca świata przejechać na drugi, tyle samo a może krócej idą przesyłki kurierskie. Odległość ma coraz mniejsze znaczenie. W tej chwili, nawet nie trzeba wychodzić z domu, by stale być w kontakcie z nawet znacznie oddalonymi osobami. Nawet nie trzeba wychodzić z domu by zrobić zakupy.
Coraz więcej osób robi zakupy w internecie co sprzyja rozwojowi usług kurierskich. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że jest coraz większa dbałość o przesyłki, obecnie kurierem można przesyłać przedmioty ze szkła bez obawy, że zostaną uszkodzone podczas transportu. Paczki są dobrze zabezpieczone, odpowiednio oznakowane a przede wszystkim koszty wysyłki wcale nie są wygórowane. Przeważnie jest tak, że kupując w internecie wiele rzeczy, wszystko mamy wysyłane jedną paczką co znacznie obniża koszt takiego zakupu.
W porównaniu do przesyłek pewnego dobrze znanego monopolisty na przesyłki, kurierzy oferują coraz lepsze warunki a przede wszystkim, taka przesyłka dociera w znacznie krótszym czasie. Najczęściej jest tak, że jednego dnia paczka jest nadawana, a drugiego już dociera do adresata, sprawdza się to nawet o dziwo przed świętami Bożego Narodzenia. Właściwie tylko nagłe pogorszenie pogody w postaci kilkudniowych śnieżyc, na które jak zawsze drogowcy będą nieprzygotowani, mogą sprawić, że kurierzy na czas nie dostarczą przesyłek. Przesyłki tego typu i zakupy przez internet to często jedyna szansa dla osób z mniejszych miejscowości by bez konieczności odbywania dłuższej podróży, mogli zrobić zakupy w bardziej popularnych sieciach, czy też po prostu przedmiotów bardziej znanych marek.

© 2011 – 2014, flashfox. Wszystkie prawa zastrzeżone.