Będziesz w Krakowie i nie wiesz co warto korzystając z okazji zobaczyć? Musisz zając się gości z zagranicy i zorganizować im ciekawą wycieczkę? Skorzystaj z oferty na www.transkrakow.pl i zamówi wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest to miejsce piękne z długoletnią historią. Znajdujący się tu klasztor oraz samą kalwarię w 1602 roku ufundował Mikołaj Zebrzydowski, stąd i sama nazwa miejsca.

Kompleks, który można zobaczyć to znacznie więcej niż sam klasztor i kościół, to również szereg kapliczek i kościółków dróżkowych. Sama Kalwaria znajduje się na malowniczym Pogórzu Makowskim. Poza zabytkami sakralnymi znajduje się tu również manierystyczny park krajobrazowy, który również warto zobaczyć odwiedzając to niezwykłe miejsce. Zraża cię to, że jest to miejsce kultu katolickiego? Zupełnie niepotrzebnie, miejsce to bowiem robi wrażenie również na osobach, które po prostu interesują się historią sztuki i kulturą średniowieczną lub po prostu cenią sobie zwiedzanie niezwykłych miejsc, które na długo zapadają w pamięć.

Kalwaria Zebrzydowska jest właśnie takim miejscem, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Zrobi ono również ogromne wrażenie na gościach zagranicznych. Pamiętać trzeba, że coraz więcej osób zajmujących się na co dzień biznesem, show-biznesem ceni sobie taki kontakt z przeszłością, z kulturą przodków czy po prostu styczność z kulturą odmienną od tej im znanej. Jeżeli więc chcesz zrobić wrażenie na swoich gościach, koniecznie zabierz ich w tą niecodzienną podróż. Odwiedzając Kalwarię Zebrzydowską warto zahaczyć również o Wadowice, wszak papież Polak jest ceniony na całym świecie, warto zabrać więc gości w miejsce, w którym się wychował, do którego tak chętnie wracał.

© 2017, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.