garnki tytanoweDo niedawna kuchnia była zwykłym kącikiem roboczym, służącym do przygotowywania posiłków. Projektanci mieszkań nie zwracali uwagę ani na jej wielkość, ani na usytuowanie. Ta nieco szara rzeczywistość na szczęście jest już za nami. Obecnie kuchnia to duże, jasne pomieszczenie nierzadko otwarte na salon, miejsce, którego nie powinniśmy się wstydzić przed gośćmi. Estetyka nie umniejszyła wcale funkcjonalności kuchni, nadal pozostaje ona przede wszystkim miejscem pracy, dlatego wyposażenie kuchni powinno być praktyczne i poręczne.

Meble kuchenne to pierwszy wybór związany z urządzaniem naszej kuchni. Najczęściej swoje kroki kierujemy do studia kuchennego, gdzie wykonany zostanie projekt, a po naszej akceptacji również zrealizowany. Szeroki wybór stylów i kolorów mebli na wymiar sprawia, że zarówno zwolennicy klasycznej elegancji jak i poszukujący nowoczesnej awangardy wybiorą coś dla siebie. Zastosowane nowoczesne rozwiązania np. cichy domyk ułatwiający płynne zamykanie szuflad sprawiają, że meble kuchenne są jeszcze bardziej funkcjonalne, co podnosi ich walory użytkowe.

Wybór sprzętu AGD najczęściej następuje równolegle z wyborem mebli ponieważ obecnie najbardziej renomowane marki oferują sprzęt do zabudowy. Jest to najbardziej estetyczne i najkorzystniejsze wizualnie rozwiązanie. Należy jednak kierować się realnymi potrzebami i wybierać jedynie sprzęt, który rzeczywiście jest nam potrzebny. Poza tym warto zwrócić uwagę na parametry pozwalające na oszczędność wody lub prądu.

Garnki  i drobne AGD to również ważny element wyposażenia kuchni. Dobre markowe garnki tytanowe to spory wydatek, dlatego tylko najbardziej wymagający pozwalają sobie na ich zakup.  Wykonane przeważnie z najwyższej jakości stali szlachetnej, kuszą nie tylko ciekawym wzornictwem, ale przede wszystkim zdrowotnymi właściwościami gotowanych w nim potraw.  Drobne AGD jak np. tostery, ekspresy do kawy, blendery to czy inne naczynia kuchenne narzędzia, które ułatwiają pracę. Jak wszędzie tak i tutaj należy zachować umiar, by nie zapełnić swoich szaf zbędnymi gadżetami elektrycznymi.

Szeroki wybór wyposażenia kuchennego i inwencja pomysłodawców sprawia, że zawsze znajdziemy coś jeszcze, co przyda się w naszej kuchni. Pamiętajmy jednak, że nawet najdroższe rozwiązania nie zastąpią człowieka, gdyż to nasze kulinarne zdolności mają największy wpływ na jakość i smak potraw. Ważne by kuchnia była miejscem przyjaznym, w którym praca staje się przyjemnością.

© 2013 – 2014, maven. Wszystkie prawa zastrzeżone.