wyjazd zagranicznyWiele osób jest przekonanych, że wszystkie zagraniczne wyjazdy są bardzo drogie. W praktyce jednak okazuje się, że jest wiele sposobów na to, aby tanio podróżować nawet w najdalsze zakątki świata. Można tego dokonać korzystając z pomocy specjalnych serwisów internetowych, które pomagają w wyszukiwaniu promocji oraz taryf „first i last minute”. Zniżki można uzyskać także korzystając ze specjalnych programów lojalnościowych.

Badania pokazują, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają w celach turystycznych za granicę. Najczęściej takie wyjazdy organizują samodzielnie. Ulubione kierunki letnich wypraw to: Grecja, Hiszpania, Turcja, Tunezja, Egipt oraz Włochy. Organizując samodzielnie zagraniczny wyjazd należy odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do niego. Bilet lotniczy kupiony kilka miesięcy wcześniej może być naprawdę niedrogi. Przy tej okazji warto też zastanowić się nad terminem powrotu z wakacji, gdyż bilet w obydwie strony kosztuje mniej.

W przygotowaniach do wyjazdu należy uwzględnić także: sprawdzenie konieczności posiadania wizy, ważności paszportu oraz sprawdzenie dopuszczalnych wymiarów bagażu. Warto dowiedzieć się także, jakie są zalecane i obowiązkowe szczepienia, należy wykupić ubezpieczenie, a także starać się jak najwięcej dowiedzieć o kraju, do którego się kierujemy. Ważnym działaniem będzie także sprawdzenie, jaka waluta obowiązuje w danym kraju i jak ją najlepiej wymienić. Należy więc zbadać, gdzie najkorzystniej będzie wymienić walutę nie zapominając także o tym, że istnieją kantory internetowe.

Dla osób, które samodzielnie organizują zagraniczny wyjazd bardzo ważne jest także to, aby znaleźć dobry hotel. Tutaj również warto wcześniej rozpocząć poszukiwania, bo najlepsze hotele trzeba rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. W ich wyborze pomocne mogą okazać się opinie znajomych. Przed samym wyjazdem warto jeszcze aktywować roaming w swoim telefonie, przygotować karty płatnicze i sprawdzić adresy polskich placówek dyplomatycznych.

© 2013, belinda. Wszystkie prawa zastrzeżone.