Moda od wieków jest bardzo istotną częścią naszego życia. Przejawiała się zarówno w stylizacji  architektury, zdobnictwie,  a przede wszystkim w sposobie ubierania się. Obecne stroje czy sukienki oferowane przez projektantów nie są już aż tak efektowne i szykowne jak kiedyś, powodem tego jest odejście od stylizowania odzieży w kierunku form renesansowych lub barokowych. Dziś wszystko to podlega szybko zmieniającym się trendom, które często narzucają bardzo odmienne formy łączeń ubioru.
Do dziś jedynie moda ślubna zachowała formę opartą na bardzo wytwornej elegancji, chociaż i ona również coraz częściej dopuszcza skromne suknie. Dodatki do naszych obecnych strojów są również projektowane z dużą finezją, wszelkiego rodzaju biżuteria czy drobna galanteria, często mimo zachowania surowych form, potrafi dawać w połączeniu z naszym strojem niesamowity efekt estetyczny. Przy uroczystościach ślubnych, najczęściej wybierane są suknie w kolorze białym czyli tradycyjnym, czasem pojawia się moda na suknie w innych kolorach ale zainteresowanie na nie sezonowo przemija.
Suknie ślubne
to jednak biel, efektowne zdobienia i oczywiście długość sukni aż do ziemi. Mało kto decyduje się na suknie krótszą. Tradycja tu wygrywa z nowatorskimi pomysłami projektantów co nie zmienia faktu, że i tu moda jest znaczącym czynnikiem przy wyborze. Raz są modne suknie proste, klasyczne innym razem bardzo silnie zdobione i mocno rozbudowane. Oczywiście w ślad za tym rozwija się również moda męska, i to w co ubierają się Panowie. Raz są modne garnitury innym razem fraki, raz maja być ciemne w innym sezonie popularne są jasne. Nie zmienia się chyba jedynie to, że jest to garnitur ozdobiony w muchę lub krawat, do tego koszula dopięta na ostatni guzik by pokreślić podniosłość chwili. Podobnie jest w kwestii strojów wieczorowych, suknie wieczorowe są równie starannie dobierane i coraz częściej równie drogie, jednak to już trochę inna moda, mniej efektowna a co bardziej znaczące, w modzie wieczorowej znacznie łatwiej o wpadkę stylistyczną, niż w przypadku sukien ślubnych.

© 2011 – 2015, provesta. Wszystkie prawa zastrzeżone.