Własny motocykl to marzenie każdego mężczyzny. Dość często fascynacja zaczyna się od obserwacji innych pasjonatów jazdy na jednośladach bądź pojedynczej podróży tym środkiem transportu. Następne, bardziej odległe wyjazdy i podróże powodują, że kupno motoru zostaje sprawą kluczową.

Zazwyczaj kierowcy motorów wliczają się w grono osób, którzy lubią ryzyko oraz są uzależnieni od adrenaliny. Właśnie z tego powodu ma miejsce ponad 350 wypadków z udziałem motocyklistów rocznie, a jest to 34% wszystkich kolizji drogowych w naszym kraju. Obecnie na rynku motocyklowym można znaleźć różnorodne akcesoria, mające za zadanie ochronić ciało motocyklisty w razie wypadku. Akcesoria motocyklowe można pogrupować na te, które bezpośrednio decydują o naszym bezpieczeństwie oraz na dodatkowe gadżety, jednak wpierw przyjrzyjmy się bliżej istotniejszym akcesoriom.

Główną ochroną motocyklistów są kaski dla motocyklistów, a wśród nich między innymi kaski enduro, które są wzmocnione specjalnymi powłokami, a dla lepszej wentylacji zostały w nich zamocowane ściągane poduszki. Niezwykle istotnym wyposażeniem, który powinien znajdować się pod kaskiem każdego motocyklisty powinny być kominiarki motocyklowe, które zakładane są w celu utrzymania higieny kasku. Równie istotną partią stroju motocyklisty są kombinezony jednoczęściowe, mające chronić niemal całą powierzchnię ciała, a na strategicznych miejscach typu kolana czy łokcie posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Na nogach motocyklisty powinny się znajdować buty motocyklowe, a wśród nich możemy wyróżnić buty sportowe dla motocyklistów. Oczy motocyklisty najczęściej ochraniane są przez gogle motocyklowe, które zakłada się po to, aby drobinki kurzu czy owady nie dostawały się do nich w trakcie jazdy. Oprócz wymienionych podstawowych elementów ubrania warto również wyposażyć się w inne ochronne części stroju, takie jak np. spodnie motocyklowe czy kamizelki dla motocyklistów. Oczywiście skompletowanie wszystkich elementów ubioru dla motocyklistów jest dość dużym wydatkiem jednak musimy pamiętać, że jest to dla własnego dobra i nie powinniśmy w żaden sposób oszczędzać.

Sam motocykl możemy zaopatrzyć w akcesoria, które prawdopodobnie nie zwiększą bezpieczeństwa podczas jazdy, ale zdecydowanie uczynią nasz pojazd atrakcyjniejszym wizualnie. Do takiej grupy możemy zaliczyć osłony motocyklowe, ochraniające kierującego dwuśladem przed zabrudzeniami. Niemal wszystkie dwuślady mogą zostać wyposażone w opcjonalne akcesoria, które mają na celu zwiększenie komfortu oraz przyjemności jazdy, ale także np. zwiększenie pojemności bagażnika. Dodatkowe części motocyklowe można nabyć w większości punktów o tematyce motocyklowej, jednak najbogatszą ofertę posiada Sklep Shark zajmujący się sprzedażą kasków przeznaczonych do różnego rodzaju warunków. Tak samo jak w przypadku samego ubrania producenci motocykli projektują wiele rozmaitych dodatków, w które możemy wyposażyć nasz motocykl, by chronić się przed potencjalnymi otarciami podczas jazdy. Jednym z podstawowych elementów, które możemy zamontować przy swoim motocyklu są osłony motocyklowe, które nawet w razie wypadku amortyzują nasz upadek oraz motocykl od ziemi.

Każdy sklep motocyklowy powinien być w stanie zaproponować klientowi większość akcesoriów chroniących powierzchnię ciała motocyklisty podczas ewentualnego wypadku. Należy pamiętać aby w miarę możliwości korzystać z usług sprawdzonych i znanych produktów jak na przykład buty Ducati, gdyż słyną one z najwyższej jakości i trwałości. Jeśli chodzi o same motocykle wydawać by się mogło, że powinny one być wyposażone w różnego rodzaju narzędzia dla motocyklistów, zabezpieczających osobę siedzącą za kierowcą przed spadnięciem z siedzenia.

© 2012 – 2019, boby. Wszystkie prawa zastrzeżone.