aktywne spędzanie czasuJeszcze do niedawna większość Polaków w bardzo podobny sposób spędzała swój czas wolny po pracy. W dni powszednie zajmowaliśmy się głównie obowiązkami domowymi, oglądaniem telewizji i ewentualnie spotkaniami ze znajomymi czy rodziną w domach. Regularne uprawianie sportu było rzadkością i dotyczyło niewielkiej części społeczeństwa.

Jeszcze kilkanaście lat temu uprawianie sportu szczególnie w małych miastach uważane było za dziwactwo. Mężczyzna w obcisłym stroju sportowym uprawiający jogging czy panie chodzące z kijkami wzbudzały zdziwienie i nieprzychylne komentarze. Dzisiaj jest zupełnie inaczej i wzorem krajów zachodnich coraz częściej aktywnie spędzamy czas wolny.

Najbardziej popularne u nas są: jazda na rowerach, bieganie, nordic walking, siłownia oraz gry zespołowe. Popularność jazdy rowerowej zaczęła wzrastać wraz z pojawianiem się coraz większej liczby ścieżek rowerowych. Gdy tylko zrobi się cieplej na dworze na takich ścieżkach bywa naprawdę tłoczno. Popularność pozostałych sportów po części wynika z faktu, że obecnie w mediach wiele uwagi poświęca się profilaktyce zdrowotnej. Coraz więcej Polaków nie tylko tych w podeszłym wieku zaczyna zdawać sobie sprawę, że mają duży wpływ na własne zdrowie i mogą nieco oddalić w czasie procesy starzenia.

Bardzo popularne są obecnie kluby fitness. Korzystają z nich nie tylko młodzi ludzie, ale także osoby starsze i wszyscy ci, którzy chcą zgubić kilka kilogramów. O powodzeniu danego klubu decyduje przede wszystkim dostępny sprzęt fitness. Szczególnie popularne są atlasy, bieżnie, hantle i urządzenia typu wioślarz. Siłownia to doskonały sposób na redukcję napięć i stresów, dlatego bardzo często chodzą tam pracownicy biur i urzędów.

Dużą popularnością cieszą się obecnie także sporty wodne, w tym przede wszystkim pływanie. Wynika to z faktu, że mamy coraz więcej nowoczesnych obiektów pływackich, gdzie można skorzystać nie tylko z basenów ze zjeżdżalniami, ale także udać się do sauny czy na masaż wodny.

© 2013 – 2014, belinda. Wszystkie prawa zastrzeżone.