zwrot podatku z NiemiecZaraz po studiach planowałem znaleźć jakąś pracę w kierunku, w którym studiowałem. Skończyłem studia ścisłe, zdobyłem wykształcenie wyższe inżynierskie, ale jednak nawet to nie pomogło w odnalezieniu pracy w naszym kraju. Brakowało mi bowiem doświadczenia w tych kierunkach.

Postanowiłem poszukać jakąkolwiek inną prace i znalazłem, ale mniej opłacalną, a z pensji jaką otrzymywałem nie mogłem samodzielnie się utrzymać. Zawsze brakowało jakichś „groszy” i cały czas musiałem prosić rodziców o pomoc. W końcu postanowiłem razem z najbliższymi znajomymi wyjechać za granicę, aby zarobić pewną kwotę, aby po powrocie znaleźć mieszkanie i zacząć powoli szukać nowej pracy albo spróbować otworzyć własny biznes. Każdy z nas zaczął przeszukiwać oferty pracy za granicą. Postanowiliśmy wybrać Niemcy.

Po przemyśleniu decyzji o wyjeździe do Niemiec okazało się, że jest mnóstwo plusów takiego stanu rzeczy. Dodatkowym plusem było to, iż każdy z nas potrafi porozumieć się w tym języku co było naszym dodatkowym atutem.  Przed wyjazdem staraliśmy się, aby o niczym nie zapomnieć i niczego nie przeoczyć. Siostra powiedziała mi, abym pamiętał o wszystkich dokumentach. Dała mi jeszcze jedną radę, abym zapytał przy podejmowaniu jakiejkolwiek pracy czy dostanę legalną umowę o pracę, żebym mógł później starać się o zwrot podatku z Niemiec. Do tej procedury potrzebne są właśnie dokumenty jakie jak: zaświadczenie podatkowe i karta podatkowa, jakie otrzymać można tylko dzięki legalnemu zatrudnieniu. Dzięki wyjazdowi za granicę nie dość, że zarobiłem nie mała kwotę pieniędzy, dodatkowo zdobyłem doświadczenie przydatne w dalszym poszukiwaniu pracy w Polsce. Po powrocie do Polski zgłosiłem się do firmy zajmującej się odzyskiwaniem nadpłaconego podatku za granicą. Firma wszystkim się zajęła i bez problemów otrzymałem przysługujący mi zwrot podatku z Niemiec.

© 2013, pozycjaseo. Wszystkie prawa zastrzeżone.