Zaraz po studiach planowałem wyjechać do pracy, dokładniej nie wiedziałem jeszcze czy chce wyjechać gdzieś do większego miasta lub nad morze w naszym kraju czy wyjechać za granicę. Jednak po wielu rozmowach ze znajomym i rodziną postanowiłem wyjechać za granicę do Austrii.
Połączyć przyjemne z pożytecznym
Przyjemne dlatego, gdyż za często w czasie studiów nie wyjeżdżałem za granicę, a uwielbiam podróżować, a pożyteczne dlatego, iż przywiozę z powrotem na pewno jakaś kwotę pieniędzy. Szukałem więc ciekawych ofert pracy na Internecie i spodobała mi się jedna oferta w Austrii. Była to praca w gastronomi jako pomoc kuchenna. Praca nie za bardzo podbudowująca moje doświadczenie, ale za to dobrze płatna. Wymagali tylko ode mnie dyspozycyjności oraz aktualnej książeczki do celów sanitarno epidemiologicznych.
Szukając pracy na Internecie natknąłem się na reklamę: zwrot podatku z Austrii, szybko i łatwo, zgłoś się do nas. Właśnie takimi hasłami reklamowały się różnego rodzaju firmy, biura podatkowe. W Internecie było bardzo dużo właśnie takich reklam biur podatkowych oferujących swoje usługi. Zaciekawiłem się, gdyż nie wiedziałem, że po powrocie do Polski mogę na spokojnie już w kraju odzyskać nadpłacony podatek z zagranicy. Postanowiłem poczytać coś więcej o tej procedurze i w miarę jak to będzie możliwe nie zapomnieć o niczym.
Zwrot podatku z Austrii może odzyskać każdy kto pracował w tym kraju legalnie, wystarczy w Polsce zgłosić się do odpowiedniego biura podatkowego i przygotować odpowiednie dokumenty m.in. najważniejszy dokument Lohnzettel (L16). L16 jest to austriacka karta podatkowa, czyli dokument od pracodawcy tak jak u nas PIT, pozwalający wykonać rozliczenie podatku. Gdy wyjeżdżałem już z Austrii wiedziałem o jakich dokumentach nie zapomnieć i zaraz po przyjeździe zgłosiłem się do takiego biura.
© 2013, pozycjaseo. Wszystkie prawa zastrzeżone.