Turystyka w naszym kraju wciąż jest branżą, która się dopiero rozwija i dopiero zaczyna dostosowywać do wymagań klientów. Turystyka to nie tylko kwestia wyjazdu na wczasy w atrakcyjne miejsce, to również zwiedzanie i poznawanie kultury danego miejsca, oraz cała infrastruktura organizacyjna. Wyjazdy oferowane przez większość biur podróży, szczególnie do krajów takich jak Egipt stały się dziś podstawą ofert letnich.
Tam wypoczynek głównie ogranicza się do luksusowego ośrodka wypoczynkowego, którego dosyć rozległe tereny skutecznie odgradzają turystów od realiów życia w takich krajach. To tworzy dość zakłamany obraz lokalnej społeczności. Trochę inaczej wygląda to w przypadku wakacji na terenie naszego kraju. Przede wszystkim oczywiście w sezonie wszędzie jest strasznie tłoczno i wakacje trzeba planować ze znacznym wyprzedzeniem, nawet kilkumiesięcznym lub nawet rocznym. Jeśli chodzi o nasze ośrodki wypoczynkowe, te luksusowe są dość nieliczne, a do tego znacząco odbiegają od możliwości finansowych zwykłych ludzi.
W ten sposób większość turystów korzysta z prywatnych noclegów oferowanych po przystępnych cenach przez mieszkańców.  Jednak i tak porównując obecne warunki z tymi z przed kilku lat, jest znacznie lepiej.  Obecnie mamy już szerokie możliwości by wybrać urlop zgodny z naszymi oczekiwaniami i możliwościami. Chyba obecnie najpopularniejsze są ekologiczne farmy i pensjonaty oferujące wypoczynek bez zgiełku i w bliższym otoczeniu natury. Są na przykład farmy piękności, które oferują turnusy poprawiające wygląd sylwetki. Są to odpowiedniki ekologicznych wersji bardziej rozreklamowanych Spa. Takie wczasy są marzeniem chyba każdej przepracowanej kobiety ale nie tylko, coraz częściej z takich miejsc korzystają również panowie. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak dużo już jest u nas możliwości spędzania urlopów, a z pewnością z biegiem lat ta sytuacja jeszcze ulegnie poprawie.

© 2011 – 2015, provesta. Wszystkie prawa zastrzeżone.