piggy bank 4Jeśli zastanawiałeś się, w którym kraju płaci się za bycie facetem lub wyrobnictwo wina, w tym artykule znajdziesz odpowiedź.
Pijesz – płacisz

Polska to kraj szczęśliwych podatników w porównaniu do reszty świata. Ulgi podatkowe 2013, dadzą podatnikom dużo plusów. Jednak mimo to Polacy narzekają. Co mają jednak powiedzieć Niemcy, którzy posiadają podatek od wina musującego? Wprowadzono go w 1902 aby zdobyć środki na pogłębienie kanału Cesarza Wilhelma oraz unowocześnienie floty wojennej. Podatek przetrwał dwie wojny, komunizm. Na razie nie zapowiada się, aby go usunięto.

Podatek od bycia mężczyzną
Większy problem mają męscy podatnicy ze Szwecji. Płacą za sam fakt należenia do „płci brzydkiej”. Podatek wprowadziła Gudrun Schyman, przywódczyni Partii Lewicy. Zebrane pieniądze przeznaczone są na leczenie kobiet – ofiar przemocy domowej. W Szwecji, co roku z powodu pobicia umiera od 20 do 40 kobiet. Deputowana podatkiem wprowadziła kolegialną odpowiedzialność ekonomiczną wśród męskiej części obywateli.
Gigabajtowy podatek

Jest to autorski pomysł Holendrów. Tamtejszy rząd planował, aby opodatkować każdy gigabajt kwotą 3,28 €. Kupując iPoda z dyskiem 160 GB musielibyśmy zapłacić nie 350 a 870 euro. Pomysł ten tłumaczono chęcią zrekompensowania artystom pieniędzy wynikające z popularności formatu mp3 i kopiowania plików muzycznych w tym formacie.

Podatek za miejsce

W Niemczech prostytutki muszą płacić 6% podatku za możliwość korzystania z miejsca na ulicy, w którym stoją.

Teraz, gdy będziesz pamiętał, ile masz szczęścia wypełniając PIT 37. Druk ten nie będzie zawierał absurdalnych treści, w których wpisujesz, ile łącznie gigabajtów mają Twoje urządzenia elektroniczne.

© 2013 – 2014, webbersaar. Wszystkie prawa zastrzeżone.