ogrodzenia panelowe

Montaż ogrodzenia nie jest prostym zadaniem. Bez skrępowania można powiedzieć, że fachowcy którzy podejmują się montowania ogrodzeń są niezbędni na każdym etapie montażu. Wszystko oczywiście zależy od charakteru zlecenia, rodzaju ogrodzenia oraz wymogów zleceniodawcy. Niektóre ogrodzenia są bardzo trwałe, do takich też zalicza się mury. Inne z kolei ogrodzenia zawierają panele, jeśli są one wykonane z trwałego materiału – to również wróży im długą trwałość. Ogrodzenia panelowe mogą występować w różnych wzorcach, kształtach i mieć rozmaitą wielkość. Właśnie ta możliwość decyzji, dokonania wyboru, stanowi o przewadze ogrodzeń panelowych nad innymi ich rodzajami. W ogrodzeniach panelowych niezwykle istotną rolę odgrywają bramy. Od ich kształtu zależy funkcjonowanie całego zespołu ogrodzeniowego. Metal użyty do budowy ogrodzenia panelowego bardzo często jest powlekany przy użyciu rozmaitych technologii.

Jedną z takich metod jest pokrywanie powierzchni metalowej za pomocą pędzla zawiesiną maleńkich cząsteczek cyny, cynku lub ołowiu. Po wyschnięciu masy, drobnoziarnista warstwa metalowa zostaje roztopiona za pomocą palnika lutowniczego, lub płomienia gazu. Powłoka łączy się z materiałem nośnym przez roztopienie. Rolę pośrednika stykowego spełniają substancje, zawarte w naniesionej płynnej lub półpłynnej zawiesinie. W wyniku tego powstają równomierne, szczelnie i dobrze trzymające się powłoki. Pokrywanie tworzących ogrodzenia metali cyną, cynkiem, ołowiem lub też metalami szlachetnymi było praktykowane za pomocą cynowania, cynkowania i złocenia ogniowego, albo przez galwaniczne osadzanie metali.

Panele ogrodzeniowe są łączone ze słupami za pomocą specjalnych obejm. Dzięki temu powstaje pełne ogrodzenie, które stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla danego terenu. Kolorystyka ogrodzeń również stanowi kwestię wyboru. Jeśli na przykład mur jest jasnej barwy, to wówczas jego ciemna barwa znakomicie kontrastuje z kolorystyką muru. Przykłady takich kontrastów można znaleźć w wielu miejscach. Interesujące są również elementy ozdobne na panelach, z wykorzystaniem najrozmaitszych motywów geometrycznych lub roślinnych.

© 2013, apgreff. Wszystkie prawa zastrzeżone.