Automatyka odgrywa obecnie bardzo ważną rolę w naszym życiu. Przede wszystkim pozwala nam na oszczędzanie czasu, którego nie musimy tracić na wykonywanie czynności, które może nie są ciężkie ale za to strasznie czasochłonne. Budując dom, jeszcze przed jego wykończeniem od środka, poszukujemy firmy montujące odkurzacz centralny, który sprawia, że utrzymanie czystości w domu, nie jest już takie trudne a przede wszystkim nie zabiera już tak dużo czasu, nie generuje hałasu i nie sprawia, że w powietrze wzbijają się niezliczone ilości zarazków.

Nie ma tu tego wszystkiego, co znamy z używania tradycyjnego odkurzacza. Zaraz po zamontowaniu odkurzacza, do gry wkraczają firm montujące instalacje elektryczne Śląsk. Obecnie te instalacje są lepiej rozplanowane i bardziej wytrzymałe. To wszystko zostało wymuszone przez ogromną ilość różnych urządzeń elektrycznych, która znajduje się obecnie w każdym domu. Przede wszystkim w każdym domu musi być obecnie kilka niezależnych obwodów, tak by nie dochodziło do przesileń a więc również niebezpiecznych zwarć. W nowoczesnym domu, pełnym elektroniki obecnie nie może zabraknąć również alarmu.

Bez względu na to czy mieszkamy w spokojnej okolicy, czy nie, zawsze znajdzie się ktoś, komu nasz dom może wydać się łakomym kąskiem na zdobycie fantów, które uda się u pasera spieniężyć. Niestety to złodziej upilnuje nas, a nie my jego dlatego warto mieć w domu alarm. Firmy montujące alarmy też pojawiają się w nowo pobudowanych domach, zanim położone zostaną tynki, wtedy rozciągana jest instalacja, okablowanie pod późniejszą instalacje urządzeń. Jeżeli nie pomyśleliśmy o alarmie w momencie budowy domu, teraz musimy liczyć się z przeprowadzeniem remontu, okablowanie musi być ukryte z dwóch powodów, estetycznego a drugi to wzgląd praktyczny, lepiej, żeby nikt nie wiedział, jak jest zainstalowany alarm w naszym domu.