Żyjemy w bardzo wymagających czasach. Musimy walczyć na wielu płaszczyznach naszej egzystencji: w pracy, w szkole, w relacjach osobistych. Jesteśmy wciąż poddawani ocenie, upominani. Dążymy do ideału, który tak naprawdę nie istnieje. Chcemy pogodzić karierę i rodzinę. Staramy się zadowolić wszystkich dookoła, nie pamiętając przy tym o swoich potrzebach i marzeniach.
Ostatecznie dochodzimy do „miejsca”, w którym zaprzestajemy sobie ufać, gubimy się w natłoku myśli. Taka sytuacja może się dla nas różnie zakończyć. Albo popadamy w lekką depresję, ale przy pomocy przyjaciół lub rodziny odnajdujemy zapał do dalszego działania, albo całkowicie się poddajemy. Wyciągamy wtedy rękę po alkohol, kokainę, wdajemy się w skomplikowane związki. Zajmujemy się czymkolwiek, by nie myśleć o nurtującej nas pustce i uczuciu niepewności. W takich sytuacjach wymagana jest pomoc psychologa. Jeżeli wstydzimy lub obawiamy się iść bezpośrednio do przychodni lekarskiej, zawsze możemy skorzystać z internetu. Wpisując w wyszukiwarce zwrot psycholog Warszawa, dostaniemy obszerną listę specjalistów, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają w walce z uzależnieniami.
Mamy wtedy chwilę na spokojne zastanowienie się, komu powierzymy nasze zmartwienia. Poza tym coraz więcej placówek oferuje konsultacje także przez e-mail. I mimo że lekarz nie zdiagnozuje w ten sposób pacjenta, to jednak ma okazję z nim porozmawiać i nakłonić do wizyty w przychodni. Taka rozmowa jest często bardzo istotna, ponieważ osoba walcząca się z uzależnieniem lub popadająca w różne stany lękowe, krępuje się swoich dolegliwości, albo wręcz odwrotnie, twierdzi, że wszystko jest okej. Lekarz może uzmysłowić pacjentowi pewne kwestie i pomóc odkryć przyczynę wszystkich problemów. W gabinecie leczony nie musi lękać się jakiegokolwiek oceniania i krytyki.

© 2012, lucinda044. Wszystkie prawa zastrzeżone.