To mit, że pracownicy ochrony to tylko nocni stróże czy ochrona w supermarketach z grupą inwalidzką. W tej niesprawiedliwej ocenie pomijani są ci pracownicy ochrony, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje poprzez różne kursy strzeleckie i sprawnościowe, często również z zakresu kompetencji prawnych pracowników ochrony.

Kurs dla Pracowników Ochrony

Pierwszym etapem ich kariery zawodowej z reguł jest uzyskanie wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Pracownik z wpisem może już nadzorować pracę pracowników nie kwalifikowanych, brać udział w konwojach przedmiotów wartościowych i pieniężnych. Kolejnym etapem jest zdobycie pozwolenia na broń i patent strzelecki. Decydując się na kurs dla pracowników ochrony w Krakowie warto skorzystać z oferty Gotoshoot. Jej plusem jest wykwalifikowana kadra składająca się głównie z wojskowych służb specjalnych a także fakt, że wydawane certyfikaty ukończenia kursów honorowane są przez MON i MSWiA oraz wszelkie instytucje zatrudniające osoby mundurowe i pracowników ochrony.

Jakie kursy warto przejść by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?. Poza podstawowym kursem dla pracowników ochrony, który uczy technik samoobrony i interwencji oraz udzielania pomocy przedlekarskiej, warto również przejść przygotowanie do egzaminu na pozwolenie na broń. Posiadanie pozwolenia na broń pozwala osiągnąć nawet kilkunastoprocentową podwyżkę zarobków. Jednak, żeby otrzymać pozwolenie na broń należy przede wszystkim nauczyć się dobrze strzelać.

Przygotowanie do egzaminów na patent strzelecki czy do egzaminu na pozwolenie na broń nie gwarantuje zdanego egzaminu ale uczy wszystkiego, co powinno się umieć w chwili podchodzenia do niego. Nie tylko jest to dobry trening strzelecki pod okiem instruktorów ale również nauka bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz sposobów jej zgodnego z prawem przechowywania. Dziś przechowywana broń musi być rozładowana, z odłączonym i rozładowanym magazynkiem. Jeżeli więc chcemy mieć broń w domu, najpierw trzeba się nauczyć jej składania i rozkładania w sposób bezpieczny dla nas i naszego otoczenia. Najważniejszą umiejętnością jest bezpieczne ładowanie i rozładowania broni. To właśnie w czasie tych czynności najczęściej dochodzi do niebezpiecznych wypadków.

© 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.