Sierpień- przesądzający miesiąc dla moich dalszych losów. Teraz poinformują mnie czy otrzymam przepustkę na upragnione studia i czy będzie na mnie czekać podróż na Tanzania safari do miejskiej dżungli. W sytuacji, gdy ktoś prowadzi życie w niewielkim mieście jak ja, w którym ma prawo bytu kilka sklepów na skrzyżowanie, to wyprawa do miasta takiego jak np. Łódź jest ogromnym wyzwaniem.
Udało się! Przyjęli mnie! Teraz trzeba zająć się sprawami organizacyjnymi, tj. znalezienie studenckiego lokum, doręczenie akt osobowych, etc. Kupując bilet na środek transportu do Warszawy miałam wrażenie jakbym kupowała Peru bilety do mądrości i edukacji. Po dotarciu do miejskiej dżungli moje obawy potwierdziły się, czułam się jak w miejskiej dżungli… W którą stronę iść? W jaki tramwaj wsiąść? Odniosłam wrażenie,że na jakiejkolwiek wycieczki egzotyczne prościej się zorientować w transporcie czy też organizacji ruchu niż tu… Mimo to, mimo strachu i przerażenia ograniczającego mnie od środka ruszyłam wewnątrz dżungli. W najbliższym napotkanym kiosku zaopatrzyłam się w najbardziej aktualną mapę aglomeracji. Taki drobiazg, a raduje i pomaga w życiu.
Dzięki niej wiedziałam już w przybliżeniu gdzie się kierować. Ale na przejazd metrem się nie odważyłam, wolałam przespacerować się te kilka kilometrów do uczelni. Po drodze spotkałam bezlik osób rozdających ulotki reklamowe lub spacerujących przed biurami podróży i trzymających nad głową wielgachny neon „Wycieczki Dominikana incentive!” czy też „ wyjazdy na zamówienie!”. Zaciekawiła mnie nazwa „Incentive”, więc zadecydowałam że zaczepię tego studenta i go wypytam, przy okazji otrzymując pierwszą znajomość w nowym mieście. Tak jak miałam wrażenie, był to żak, dorabiający po szkole. I to z mojej przyszłej uczelni! Poinformował mnie przy szansie pogaduszki jak najłatwiej dojść do uczelni i których środków transportu użyć. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych spraw studenckich, czas wracać do domu i powoli zacząć planować egzotyczne wyprawy do dzikiego miasteczka studenckiego.

© 2012 – 2014, meethod_pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.