Warszawa to ładne miasto znajdujące się w środkowo- wschodniej części kraju po obu stronach Wisły. Jest to jedyna europejska stolica leżąca niedaleko parku narodowego. Kampinoski Park Narodowy nazywany jest zielonymi płucami stolicy, dlatego, że zachodni wiatr przynosi regularnie świeże powietrze. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów przede wszystkim ze względu na Ośrodek Żubrów oraz piękne wydmy.

Stolica jest miastem, w którym znajdują się siedziby przedstawicielstw firm zagranicznych oraz centrali różnych banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Warszawa jest miastem tętniącym przeszłością. Prawie całkiem zrównana z ziemią w czasie II wojny światowej, potrzebowała kompletnej przebudowy. Turyści odwiedzają Warszawę skłonieni przede wszystkim czarownym Starym Miastem jak również Letnią Rezydencją króla Stanisława Augusta- Łazienkami. Osoby odwiedzające stolicę, mogą przejść się Traktem Królewskim, który stanowi pomnik historii. Prowadzi on z Placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście i Alejami Ujazdowskimi aż do Wilanowa. Warto zobaczyć również kościół św. Anny.

Na lubujących się w historii i kulturze, czeka niezwykle wiele muzeów oraz galerii, m. in. Galeria Zachęta czy Muzeum Historyczne. Warszawa to jedno z najwyższych miast Starego Kontynentu. Zbudowano tu przeszło 40 budowli, których wysokość przekracza 65 m. Najwyższym budynkiem w Polsce jest Pałac Kultury i Nauki, mierzący 231 m wraz z iglicą. W związku z ogromną liczbą turystów, którzy pojawiają się rokrocznie, zaistniało wiele przedsiębiorstw, proponujących wycieczki po Wiśle statkiem, czy też bardziej tradycyjny sposób, czyli wynajem autokarów. Warszawa to olbrzymie miasto, bardzo bogate w historię i które podczas zwiedzania daje się poznać od tej lepszej strony.

© 2012, Bernadetta. Wszystkie prawa zastrzeżone.