Odkurzać chyba nikt nie lubi, a już najbardziej nie lubimy tego ciągania odkurzacza ze sobą po domu. Na szczęście już jakiś czas temu na rynku pojawiły się bardziej nowoczesne rozwiązania, które rozwiązują ten ostatni problem. Odkurzacz centralny jest obecnie montowany w większości nowo powstających budynkach. W pomieszczeniach na ścianach są gniazdka od instalacji ssącej do którego podłącza się rurkę a włącznik jest albo na ścianie obok albo na rurze zasysającej, którą zbieramy kurz z podłogi.
W pomieszczeniach na ścianach są gniazdka od instalacji ssącej do którego podłącza się rurkę a włącznik jest albo na ścianie obok albo na rurze zasysającej, którą zbieramy kurz z podłogi. Najważniejsza jego zaleta to bardzo skuteczne wytłumienie hałasu związanego z odkurzaniem. Nowoczesne odkurzacze tego typu już nie podrażniają naszych uszu, domownicy nie muszą przekrzykiwać się na wzajem w czasie, gdy inna osoba właśnie sprząta. Co ważniejsze, pojemnik na nieczystości znajduje się w piwnicy, poza przestrzenią mieszkalna a zużyte powietrze jest wydmuchiwane zupełnie poza budynek co po pierwsze zdecydowanie korzystniej wpływa na jakość powietrza w domu a poza tym wpływa również na to, że w powietrzu znajduje się zdecydowanie mniej roztoczy co jest zdrowsze dla nas ale również wpływa na to, że nie musimy już tak często sprzątać w domu.
To wszystko sprawia, że centralny odkurzacz jest rozwiązaniem znacznie ułatwiającym samo sprzątanie domu ale również bardzo korzystnie wpływa również na komfort sprzątania i nasze zdrowie. Jest to więc wynalazek, który pod każdym względem korzystny jednak w już istniejącym budynku można go zamontować jedynie w chwili, gdy planujemy większy remont. Decyzje o zamontowaniu tego urządzenia warto podejmować jeszcze zanim rozpoczniemy prace wykończeniowe, tak by jak najkorzystniej rozmieścić gniazdka ssące, tak by nic nas w tym względzie nie ograniczało. Poza tym nie będziemy się narażać na uszkodzenie istniejącego wyposażenia domu.

© 2011 – 2015, proveve. Wszystkie prawa zastrzeżone.