Powoli zbliżają się Święta, a z nimi czas przedświątecznych porządków i oczywiście rozmaitych zakupów. Każdy z nas w tym czasie poszukuje prezentów dla bliskich i pragnie aby były one jak najlepsze i sprawiły dużo radości osobie obdarowywanej. Jak wiemy zadanie to bywa nie łatwe, i czasem wymaga od nas sporo zachodu, dlatego poszukiwanie prezentów powinniśmy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, i nie czekać na ostatnią chwilę.

Idealnym terminem na tego typu zakupowy start jest oczywiście tzw. Black Friday, czyli dzień który uznawany jest przez wielu za początek gorączki Świątecznych zakupów. Tradycja obchodzenia dnia największych wyprzedaży roku, przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i od razu została bardzo dobrze przyjęta przez Polskich klientów. Mimo iż nie ma jednoznacznie potwierdzonej przyczyny powstania tak wielkich wyprzedaży w tym dniu, ani nawet nie do końca wiadomo od kiedy można datować pierwszy zakupowy Black Friday, to jednak zwyczajowo przyjęto iż to właśnie w tym dniu ogłaszane są największe obniżki cen w wielu sklepach.

Klienci od wczesnych godzin rannych, lub nawet nocnych potrafią wyczekiwać pod sklepami na upragnioną okazję, aby w zyskać możliwość zrobienia zakupów jako pierwsi. Nie dziwi więc fakt iż wiele firm odpowiednio wcześniej przygotowuje się do tego dnia, starannie dobierając asortyment produktowy. Wiadomo bowiem iż tak duże obniżki przyciągną grono zainteresowanych klientów, co znacząco pomaga w promocji danego sklepu. Można więc śmiało uznać, iż tego typu działanie przynosi obopólne korzyści, na którym zyskuje i klient i sklep.

Podsumowując, mimo iż Black Friday obchodzony jest u nas od niedawna, ma spore szanse stać się dla klientów jednym z najbardziej oczekiwanych dni roku. Zapewne niewiele osób odmówi sobie zakupów w tym dniu, licząc na atrakcyjne ceny i oferty które przez kolejny rok już się nie powtórzą.

© 2017 – 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.