Co to jest bagaż podręczny?

Bagaż podręczny to darmowy bagaż, jaki możemy wnieść ze sobą na pokład. Każda linia lotnicza posiada określone wymogi, co do jego wymiarów. Zazwyczaj jednak bagaż podręczny może być tylko jeden, a jego waga nie powinna przekraczać 8 kilogramów. Możliwość wniesienia darmowego bagażu podręcznego to kusząca opcja na to, by nie płacić za bagaż nadawany, zwłaszcza gdy podróżujemy tanimi liniami lotniczymi. Warto więc wiedzieć, jak dobrze go spakować.

Cechy idealnego bagażu podręcznego

Bagaż podręczny najlepiej jest spakować w plecak, gdyż jest on bardziej pakowny i bardziej elastyczny niż walizka. Pakując go warto zabrać tylko te rzeczy, które są nam koniecznie potrzebne. Kosmetyki – te warto przelać do mniejszych opakowań, gdyż w ten sposób zabiorą mniej miejsca, a do tego każda linia lotnicza posiada określone wymagania co do tego, ile płynów można ze sobą wziąć. Ubrania najlepiej zwijać jest w rolki, a na samej górze umieścić najbardziej kosztowne rzeczy, które podlegają kontroli celników – laptop czy aparat. Niektóre linie umożliwiają wzięcie ze sobą laptopa jako dodatkowego bagażu podręcznego.

To koniecznie spakuj do bagażu podręcznego

Walizka, którą nadajemy przed odlotem, przeżywa zazwyczaj wiele wstrząsów i upadków, zarówno w momencie odlotu, jak i przylotu. Dlatego wszystkie cenne rzeczy lub takie, które mogą ulec łatwemu uszkodzeniu, należy zabrać ze sobą w bagażu podręcznym. Są to więc wszelkiego rodzaju aparaty, sprzęt elektroniczny, wyroby szklane, nierzadko również pamiątki.

Tego nie możesz wziąć na pokład

Istnieje szereg rzeczy, których wzięcie na pokład samolotu jest zakazane. Należą do nich ostre narzędzia i przyrządy. Są to w szczególności nożyczki, korkociągi, otwieracze i tym podobne. Do bagażu podręcznego nie można pakować wielu rodzajów sprzętu sportowego, w tym również namiotów. Przed pakowaniem bagażu podręcznego najlepiej jest dobrze zapoznać się z listą rzeczy, które dane linie lotnicza zakazują wnosić na pokład. Na lotnisku istnieją również miejsca, w których można zmierzyć lub zważyć bagaż podręczny i przekonać się, czy nie przekracza on zakładanych wymiarów.

Proszę również pamiętać o naszej infolinii. Postaramy się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości.

© 2017 – 2019, admin. Wszystkie prawa zastrzeżone.