Zbliża się karnawał i ta najważniejsza noc w życiu balowym, czyli noc Sylwestrowa kiedy po prostu nie wypada nie być na balu w rewelacyjnej kreacji. Większość kobiet kwestie stroju na sylwestra zaczyna rozważać już w okolicy października, listopada. Już wtedy zaczyna się wybieranie sukni, butów, torebek i innych dodatków. Suknie karnawałowe zazwyczaj w widoczny sposób różnią się od typowym sukni wieczorowych.
Przeważnie są one z bardziej połyskliwych materiałów, coraz częściej są one ozdabiane cekinami, brokatem czy też tak popularnymi w ostatnim czasie, kryształkami Swarovskiego. Kolory suknie zmieniają się w każdym sezonie, obecnie dominują kolory ognia, w końcu w noc sylwestrową wejdziemy w rok smoka. Suknie balowe z pewnością będą więc w większości czerwone, pomarańczowe ale również białe czy też tradycyjne, czarne po prostu z bardziej efektownymi dodatkami. Oczywiście w sylwestra rok rocznie sprawdzają się suknie w kolorze metali, złote i srebrne połyskujące suknie to coś ponad czasowego jak małe czarne. Nowoczesne suknie są raczej proste w kroju, ważniejsze są kolory i rodzaj materiału niż dodatki w stylu tiulowych falban. Tu broni się sam fason sukni niż nadmierne ozdobniki.
Do tego raczej delikatna biżuteria z metali szlachetnych lub efektowna biżuteria artystyczna, jednak w tym wypadku suknie powinna być raczej bardziej stonowana i skromniejsza. Żadna kobieta przecież na balu sylwestrowym wcale nie chce wyglądać jak krzykliwa papużka. Panie chcą wyglądać dobrze, elegancko ale nie nadmiernie krzykliwie. Pomimo, że w karnawale dobrze wygląda wszystko co kolorowe, ciekawe trzeba jednak zachować rozsądny umiar, by nie przesadzić nadmierną ekspresją stroju. W tym szale wybierania kreacji trzeba jednak pamiętać o jednym, zarówno na balu sylwestrowym czy też karnawałowym ma nam być przede wszystkim wygodnie, tak byśmy balu nie wspominali jedynie przez pryzmat niewygodnych butów czy też za obcisłej sukni.

© 2014 – 2019, evita. Wszystkie prawa zastrzeżone.