Ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka jest moment, nawet symboliczny, wkroczenia w dorosłość. Dla licealistów takim przełomem jest najczęściej studniówka, pierwsza ważniejsza impreza w życiu. Większość osób do studniówki przygotowuje się przez kilka miesięcy, w tym czasie poszukiwany jest odpowiedni garnitur a panie poszukują sukienki. W tym czasie przymierzana jest duża ilość strojów, wygląda to tak jak w przypadku poszukiwania sukni ślubnej, tu również odbywa się to w konsultacji z innymi, przymierzane są suknie na studniówkę w dużej ilości, a i tak najczęściej wygrywa jedna z pierwszych.
Tak to jest, że najczęściej już wiemy, jaka suknie wybierzemy, jednak przymierzamy kolejne, bo może któraś kolejna spodoba się nam bardziej. Trochę inaczej dzieje się w przypadku garniturów, ale panowie w tej kwestii są z natury mniej wymagający. W każdym razie jest z reguły tak, że studniówki budzą wiele pozytywnych emocji, ale również i stresu, szczególnie w paniach, które chcą zaprezentować się na balu w sposób wyjątkowy i obawiają się, że coś może pójść nie tak, jak to sobie zaplanowały. Czas pozostały do matury, również nie napaja szczególnie optymistycznie, w końcu studniówka wiąże się z najważniejszym egzaminem w życiu, od którego wyniku wiele zależy.
Od tego zależy czy pójdziemy na studia, jak pokierujemy swoim życiem. Studniówka jest przypomnieniem, że zbliża się dzień pierwszego egzaminu maturalnego. Nawet dobra studniówka nie uchroni nas przed nieuchronnym  zbliżaniem się tej daty. Jednak dobra zabawa przynajmniej na chwile odwróci nasze myśli od tego wydarzenia, od nauki i to dlatego tak bardzo staramy się by wszystko było po prostu idealne. Wystrój sali, oprawa muzyczna a w końcu i nasze stroje tak, byśmy mogli tą uroczystość wspominać jeszcze długie lata.

© 2011 – 2014, evita. Wszystkie prawa zastrzeżone.